Dzień rozpoczęcia E3, jednych z największych targów elektronicznej rozgrywki, zbliża się wielkimi krokami. W dniach 11-14 czerwca w Los Angeles zobaczymy największe światowe hity, a wśród nich kilku przedstawicieli z Polski. A całe wydarzenie poprzedzą konferencje gigantów branży.

Co prawda E3 oficjalnie startuje we wtorek, ale najwięcej będzie się działo tuż przed targami w Los Angeles. Fani polskich produkcji najbardziej wyczekują konferencji Microsoftu (niedziela, 22.00), Devolver Digital (poniedziałek, 4.00), PC Gaming Show (poniedziałek, 19.00), Square Enix (wtorek, 3.00) i Nintendo (wtorek, 18.00), bo własnie tak mogą pojawić się rodzime produkcje.

Oczywiście nie wiemy, czy poniższa lista to wszystkie polskie gry, które pojawią się na E3. Można spekulować, czy np. Techland nie zapowie oficjalnie Call of Juarez: Gunslinger na Switcha, może też jakieś produkcje z naszego kraju zaprezentują wydawcy, tacy jak np. Devolver Digital lub 1C Company. Jak co roku część studiów „podepnie się do gorączki targów”, publikując materiały w okresie przed i po E3. Ale to są niewiadome, więc skupmy się na tym, co jest pewne.

Cyberpunk 2077 (PC, PS4, XOne – CD Projekt RED)

Pewne jest to, że CD Projekt RED zaprezentuje nowe demo. Tym razem zobaczą je nie tylko wybrani dziennikarze, ale także gracze w strefie otwartej. Będzie to jednak prezentacja, w której pracownik studia będzie przechodził fragment gry, nie będzie więc grywalnego dema dla wszystkich. Wszyscy liczą też, że podczas targów poznamy choćby przybliżoną datę premiery Cyberpunka 2077, a twórcy określą jasno, czy produkcja trafi także na konsole nowej generacji. W końcu szef studia Adam Kiciński powiedział w marcu, że „jest taki plan”.

Dying Light 2 (PC, PS4, XOne – Techland)

Po niewypale dobrze zapowiadającego się Dying Light: Bad Blood, studio skupia się na największej swojej premierze – Dying Light 2. A jest co pokazywać, bo szykuje się mnóstwo zmian i nowości względem pierwowzoru. Z zamkniętego pokazu na ubiegłorocznym gamescomie wszyscy wychodzili pełni nadziei, więc można założyć, że Techland pokaże na E3 wszystko co gra ma najlepszego do zaoferowania.

Sniper: Ghost Warrior Contracts (PC, PS4, XOne – CI Games)

Przed targami E3 zaprezentowany został zwiastun Sniper: Ghost Warrior Contracts, a podczas samych targów CI Games pokaże wideo z rozgrywki. Seria zmienia kierunek i stanie się bardziej taktyczna. Odchodzi od otwartego świata i wprowadzi zamknięte misje i system kontraktów. Jeśli na premierę nie będzie błędów jak w Sniper: Ghost Warrior 3 oraz będzie dostępny zapowiadany tryb gry wieloosobowej (w SGW3 był opóźniony o 9 miesięcy), fani serii mogą ponownie dać się przekonać. Spółka nie wyklucza, że nowy Sniper trafi też na nową generację konsol. A o Lords of the Fallen 2 na razie możemy zapomnieć, na długo.

The Riftbreaker (PC, PS4, XOne – Exor Studios)

Kolejna po X-Morph: Defense gra studia Exor, która czerpie garściami z różnych gatunków i prezentuje to jako interesującą całość. Jak to określają sami twórcy, The Riftbreaker łączy elementy budowania bazy, survivalu i gry akcji z elementami RPG. Dużo tu też strategi, ale przede wszystkim strzelania i hack’n’slasha. Po świetnym przyjęciu X-Morpha, szykuje się kolejny sukces szczecińskiego studia. Miałem przyjemność grać we wczesną wersję gry, która już na tym etapie była bardzo satysfakcjonująca. A to nie jedyna gra, nad którą aktualnie pracują…

Layers of Fear 2 (PC, PS4, XOne – Bloober Team)

Ciekawa sprawa jest za to z horrorem Layers of Fear 2. Mateuszowi gra bardzo się podobała, ale za to sprzedaż nie idzie najlepiej. Bloober Team skupia się na gatunku horrorów i dotychczas szło im nieźle. Zarówno Layers of Fear jak i Observer – będący bardziej thrillerem – zebrały dobre oceny zarówno od mediów, jak i graczy. Miejmy nadzieję, że po targach zainteresowanie grą wzrośnie. A ja polecam naszą recenzję Layers of Fear 2 i poradnik do osiągnięć/trofeów. A studio już skupia się na kolejnej grze – Medium, która powstaje na nową generację konsol.

Bee Simulator (PC, PS4, Switch, XOne – Varsav Game Studios)

Trochę mnie to zaskoczyło, bo Bee Simulator pojawia się na targach już od dawna. Na ubiegłorocznym gamescomie ograłem demo i wydawało mi się, że gra jest już gotowa. A bawiłem się świetnie i jestem ciekawy, jak wyjdzie to finalnie. Twórcy zapowiadają, że produkcja zadebiutuje pod koniec tego roku.

Outriders (??? – People Can Fly)

Od ponad roku spekulowało się, że Outriders to nowa gra studia People Can Fly. Square Enix zaprezentowało niedawno serię teaserów i trzeci z nich potwierdza te przypuszczenia. A przecież od dawna wiemy, że zostali wydawcą nowej produkcji People Can Fly . Ich konferencja na targach E3 odbędzie się we wtorek o godzinie 3.00 w nocy, więc prawdopodobnie wtedy dowiemy się czegoś więcej na temat tej produkcji. Z drugiej strony w teaserze pojawia się data 10 czerwca. Tak czy inaczej na dniach poznamy szczegóły Outriders, nowej gry People Can Fly.

Czy czekają nas jakieś niezapowiedziane niespodzianki? Oby. A jeśli je przeoczycie, to na pewno dowiecie się o nich z naszego bloga.

Comments

comments