Terminator Resistance – poradnik do osiągnięć i trofeów na PC, PlayStation 4, Xbox One

Producent: Teyon
Wydawca: Reef Entertainment
Data premiery: 2019-11-15 (PC, XO, PS4)

Wskazówki:

Trudność trofeów/osiągnięć: 2/10
Liczba trofeów/osiągnięć offline: PS4 – 26 sztuki (11 brąz, 7 srebro, 7 złoto, 1 platyna) / XO – 25 sztuki (1000 GS)
Liczba trofeów/osiągnięć online: 0 szt.
Czas potrzebny do calaka: 6 godzin
Grę trzeba ukończyć co najmniej: 1 raz
Trofea /osiągnięcia możliwe do pominięcia: tak
Możliwość powrotu do wybranego poziomu: tak
Poziom trudności wpływa na trofea/osiągnięcia: nie

Szukasz przyjemnej gry z łatwym calakiem? Dobrze trafiłeś, ponieważ Terminator Resistance to właśnie to czego teraz potrzebujesz. Gra ma bardzo łatwą listę osiągnięć/trofeów, a więc zdobycie kompletu to żaden problem. Polecam jedynie pamiętać o dwóch – Beznadzieja / No Hope oraz Zrób hałas / Turn Up the Radio. Zwłaszcza pierwszy achievement, jeśli go pominiesz, będzie wymagał od Ciebie poświęcenia dodatkowo sporej ilości czasu. Pozostałe osiągnięcia są banalne. W połowie gry warto więc będzie zajrzeć do poradnika i sprawdzić co zrobić, aby wykonać brakujące pucharki. Z tą wiedzą wykonasz je przy okazji przechodzenia ostatnich poziomów.

Zobacz inne nasze poradniki do osiągnięć i trofeów.


No problemo (trofeum platynowe)

Acquire all the trophies.

Trofeum platynowe za zdobycie wszystkich pozostałych pucharków. Tylko na PlayStation 4.


Hasta la vista, baby / Hasta la vista, baby (trofeum srebrne, 30 GS)

Destroy your first T-800.

Zabij po raz pierwszy T-800. Wpadnie samo przy pierwszym spotkaniu z tym przeciwnikiem.


To ptak / It’s a bird… (trofeum brązowe, 10 GS)

Destroy T-800 Flamethrower by shooting its fuel tank.

W czasie misji Powrót do Pasadeny / Back to Pasadena po raz pierwszy trafisz na T-808, który posiada miotacz ognia. Wystarczy, że poczekasz aż się odwróci i zaczniesz strzelać w zbiornik z paliwem jaki nosi na plecach. Na najniższym poziomie trudno kilka pocisków i zbiornik wybucha, co zaowocuje pokonanym przeciwnikiem i nowym osiągnięciem.

Jeśli przegapisz okazję w tej misji, w kilku kolejnych pojawią się nowe. Terminatora z miotaczem ognia spotkasz wiele razy.


Hacker / Haker (trofeum brązowe, 10 GS)

Successfully hack 10 devices.

Zhakuj 10 urządzeń. Zaliczają się do tego wieżyczki, blokady drzwi czy skrzynie. Mini-gierka jest banalna, a okazji do hakowania będzie mnóstwo.


Pomocna dłoń / Helping Hand (trofeum brązowe, 5 GS)

Successfully hack a Turret.

Zhakuj wieżyczkę. W pewnym momencie gry spotkasz taki rodzaj przeciwnika. Wystarczy kucnąć i podkraść się od tyłu. Wtedy musisz wykonać prostą mini-gierkę. Możesz to zrobić w dowolnym momencie gry, ale przy pierwszym spotkaniu z wieżyczką będzie najprościej.


Majster / Tinker (trofeum brązowe, 10 GS)

Upgrade your weapon.

Po zakończeniu zadania Into the Storm otrzymasz możliwość ulepszania broni. Od razu będziesz musiał to zrobić. Po wykonaniu zadania dostaniesz osiągnięcie. Nie da się więc tego pominąć.


Zrób hałas / Turn Up the Radio (trofeum brązowe, 5 GS)

Use Ryan’s boombox to annoy Alvin.

Musisz zdenerwować Alvina za pomocą radia. Zadanie jest nieco dłuższe. Zaczynamy od poziomu 15. (Members of the Resistance). Będąc jeszcze w schronie udaj się do warsztatu i porozmawiaj z Ryanem. Poprosi on o znalezienie radia (zadanie dodatkowe w kolejnej misji fabularnej). Zrób to (radio będzie zaznaczone na mapie, znajdziesz je bez problemu). Po powrocie będzie już ono w warsztacie Ryana. Wystarczy, że włączysz je, a później zwiększysz głośność. To spowoduje, że poirytowany Alvin przjdzie, aby wyłączyć radio, a Ty dostaniesz osiągnięcie.

Jeśli przejdziesz grę i nie wykonasz po drodze tego osiągnięcia, z menu głównego wybierz opcję wczytania, a następnie rozpocznij rozgrywkę od 15. rozdziału.


Badacz / Researcher (trofeum brązowe, 5 GS)

Take at least a ‘good’ photo of an enemy.

Po zakończeniu misji Into the Storm zdobędziesz możliwość robienia zdjęć. Należy włączyć noktowizor (prawy analog) i zrobić zdjęcie za pomocą przycisku X (Xbox One) / kwadrat (PS4). Teraz wystarczy wykonać fotkę ocenianą na minimum dobrą. W czasie „celowania” aparatem na ekranie pojawi się informacja o jakości zdjęcia, dzięki czemu powinno być znacznie łatwiej. Wystarczy podejść bliżej do wroga. Nie powinno to stanowić żadnego problemu.


Nie tylko priorytety / Not a Mission Priority (trofeum srebrne, 10 GS)

Complete a side objective.

Ukończ jedno zadanie poboczne. Patrz osiągnięcie To dla mnie ważne! / Priority to Me!.


Bułka z masłem / Easy Money (trofeum brązowe, 10 GS)

Successfully open 10 locks.

Otwórz 10 zamków. Nic trudnego, ponieważ okazja do użycia wytrycha trafia się na każdym kroku. Z czasem tylko warto ulepszyć umiejętność otwierania zamków, aby móc zająć się trudniejszymi. Osiągnięcie powinno jednak wpaść samo, bo dziesięć zamków to w tej grze tyle co nic.


Złota rączka / Handyman (trofeum brązowe, 10 GS)

Successfully craft 5 items.

Stwórz 5 przedmiotów. Banalne osiągnięcie. W czasie zabawy co chwilę będziesz znajdować przedmiotu potrzebne do craftingu. Po uzbieraniu kilku udaj się do stołu, przy którym można tworzyć przedmioty. Często spotykasz je w czasie misji, są też zawsze w bazach jakie odwiedzasz między etapami. Najprościej stworzyć pięć wytrychów.


Kronikarz / Journalist (trofeum brązowe, 5 GS)

Find a note.

Znajdź notatkę. Patrz osiągnięcie Historyk / Historian.


Beznadzieja / No Hope (trofeum brązowe, 10 GS)

Open the unlockable door in Pasadena.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia.

To jedyne osiągnięcie w grze, którego przeoczenie może spowodować konieczność przechodzenia gry od nowa lub powtarzania kilku etapów. Wszystko będzie miało miejsce w misji 11. Powrót do Pasadeny / Back to Pasadena. Wtedy na mapie musisz udać się we wskazane poniżej miejsce.

Na miejscu znajdziesz wolno stojące drzwi. Podejdź do nich, a następnie otwórz zamek. Jedyny problem to fakt, że to jedyny w grze trudny zamek. Jego otwarcie nie jest może wybitnie skomplikowane, ale aby zacząć musisz mieć odblokowane wszystkie umiejętności związane z tą czynnością (ostatnia wymaga trzech punktów doświadczenia). Najlepiej więc w okolicy 11. misji przestać wydawać punkty doświadczenia, aby użyć ich w odpowiednim momencie, albo wcześniej odblokować tę umiejętność.

Jeśli pominiesz ten moment i przejdziesz grę jest jedno wyjście. Wczytaj grę od 11. misji (lub wcześniejszej w razie potrzeby) i wtedy wykonaj osiągnięcie. Jeśli będziesz miał akurat trzy wolne punkty umiejętności, nie będzie problemu. W przeciwnym wypadku wyczyść mapę z przeciwników, aby zwiększyć level swojej postaci.


Bratobójczy ogień / Taste of Your Own Medicine (trofeum srebrne, 30 GS)

Get an enemy killed by a hacked Turret.

Zhakowana przez Ciebie wieżyczka musi zabić przeciwnika. Nic trudnego. Kiedy tylko zobaczysz jakąś wieżyczkę, od razu zakradnij się i zhakują ją. Jeśli w okolicy jest jakiś przeciwnik, powinien za chwilę zginąć.


Cichy zabójca / Efficient Killer (trofeum srebrne, 30 GS)

Kill a Terminator using a Termination Knife.

W warsztacie możesz wykonać nóż Egzekutor (wymaga trzeciego poziomu umiejętności tworzenia przedmiotów). Teraz musisz zakraść się od tyłu do dowolnego Terminatora i zabić go nożem (przycisk RB na Xbox One i R2 na PS4)


Awaria zasilania / Blackout (trofeum srebrne, 30 GS)

Destroy a Skynet Outpost.

W wielu misjach na mapie, oprócz głównego celu, będą zaznaczone posterunki Skynetu. Wystarczy, że zniszczysz jeden. Na miejscu trzeba rozwalić kilka generatorów, a więc przydadzą się granaty.

Jeśli przegapisz okazję w czasie normalnej gry, odpal misję Powrót do Pasadeny / Back to Pasadena. Tam na mapie znajdziesz dwa posterunki.


I tak się liczy jako jeden / Still Counts as One (trofeum srebrne, 30 GS)

Destroy the T-47 that occupies Pasadena.

W trakcie misji Powrót do Pasadeny / Back to Pasadena dostaniesz zadanie dodatkowe polegające na wykonaniu zdjęcia krążącej po okolicy maszyny T-47. Jest to wielki mech, którego pokonanie jest sporym wyzwaniem. Na najniższym poziomie trudności nie powinno być jednak zbyt ciężko. Wystarczy, że będziesz miał ze sobą sporo apteczek, amunicji i granatów. Wtedy pokonanie T-47 nie powinno być wielkim wyzwaniem.


To dla mnie ważne / Priority to Me! (trofeum srebrne, 30 GS)

Complete 5 side objectives.

Ukończ 5 zadań pobocznych. Polecam zająć się tym już od pierwszych misji. W Pasadenie, aby je odblokować, musisz rozmawiać z innymi ludźmi, który będą zlecać do wykonania drobne questy. W późniejszej części gry zadania będą się odblokowywać przy okazji.

Misji pobocznych jest całkiem sporo, a więc uzbieranie pięciu nie będzie żadnych wyzwaniem. Ich wykonanie również nie jest trudne, ponieważ na mapie zawsze zaznaczone jest miejsce w jakie należy się udać.


Historyk / Historian (trofeum srebrne, 30 GS)

Find 10 notes.

Znajdź 10 notatek, które w Terminator Resistance pełnią rolę znajdziek. Razem są ich 32 sztuki, a więc wymaganą liczbę znajdziesz bez problemu nawet bez poradnika. Gra jest bardzo liniowa, a więc wiele notatek wpadnie Ci pod nogi. W razie problemów polecam skorzystać z poniższego wideo.


Mało brakowało / Close Call (trofeum złote, 100 GS)

Escape from Pasadena with other survivors.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Kontakt / Contact (trofeum złote, 100 GS)

Make contact with the imprisoned Resistance Soldiers.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Powrót do domu / Coming Home (trofeum złote, 100 GS)

Find the South Division’s Resistance Shelter.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Role się odwracają / The Tide Is Turning (trofeum złote, 100 GS)

Escape Downtown with Alvin.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Nie ze mną te numery / Fool Me Once… (trofeum złote, 100 GS)

Destroy the Infiltrator.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Druga generacja / Second Generation (trofeum złote, 100 GS)

Obtain Skynet security codes from a fallen HK Tank.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Jeszcze tu wrócę / I’ll be Back (trofeum złote, 100 GS)

Complete the game on any difficulty level.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć. Wpadnie po przejściu gry.

Comments

comments