Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – poradnik do osiągnięć i trofeów na PC, PlayStation 4, Xbox One

Producent: CD Projekt RED
Wydawca: 
CD Projekt
Data premiery:
2018-10-23 (PC), 2018-12-04 (XO, PS4)

Wskazówki:

Trudność trofeów/osiągnięć: 4/10
Liczba trofeów/osiągnięć offline: PS4 – 40 szt. (15x brąz, 22x srebro, 3x złoto) / XO – 40 szt. (1000 GS)
Liczba trofeów/osiągnięć online: 0 szt.
Czas potrzebny do calaka: 30 godzin (bez pomijania walk)
Grę trzeba ukończyć co najmniej: 1 raz
Trofea /osiągnięcia możliwe do pominięcia: tak
Możliwość powrotu do wybranego poziomu: nie
Poziom trudności wpływa na trofea/osiągnięcia: nie

CD Projekt to mistrzowie w tworzeniu gier, ale z robienia osiągnięć i trofeów przydałoby im się porządne szkolenie. Problem z achievementami w Wojnie Krwi jest taki, że wiele z nich bardzo łatwo pominąć. Przykładowo wystarczy, że w z pozoru nic nie znaczącej sytuacji pobocznej podejmiesz inną decyzję i już stracisz szansę na zebranie wszystkich znajdziek. Calakowanie gry wymaga więc wielkiej uwagi i wcześniejszego zapoznania się z poradnikiem. Poniżej umieściłem informację, które osiągnięcia są możliwe do pominięcia, co znacząco ułatwi zadanie.

Na szczęście w grze znajduje się poziom trudności przeznaczony dla fanów poznawania historii. Można w nim pomijać wszystkie walki, dzięki czemu jeśli pominiesz kilka osiągnięć, w drugim podejściu do gry możesz ją wręcz przebiec (zajmuje to około 80 minut) i zgarnąć pozostałe trofea. Calak jest więc na wyciągnięcie ręki. Jeśli tylko opanujesz zasady gry w Gwinta (nie są one szczególnie trudne), poświęcając odrobinę czasu bez problemu zdobędziesz komplet osiągnięć.

Osiągnięcia możliwe do pominięcia:

 • Posłucha o Dobrej Księdze / For the Good Book states… (1. mapa – Lyria)
 • Destylat ohydy / Distillation of Filth (1. mapa – Lyria)
 • Hau! Hau! Wrrr! / Arf! Arf! Grrr… (2. mapa – Aedirn)
 • Po pierwsze, nie krzywdź / 1. Do no harm (2. mapa – Aedirn)
 • Koniec żartów / Party’s over! (3. mapa – Mahakam)*
 • Z beczki pod rynnę / Out of the sizzlixer into the fire (3. mapa – Mahakam)
 • Całkiem niegroźny / Perfectly harmless… (3. mapa – Mahakam)
 • Gvaern Ichaerc (4. mapa – Angren)
 • Za czwartą ścianą / Through the Fourth Wall (5. mapa – Rivia)

* Osiągnięcie możesz zrobić w dowolnym momencie, ale opisany w poradniku sposób z 3. mapy jest banalnie prosty i najlepiej z niego skorzystać.

Osiągnięcia związane ze zbieractwem, które musisz kontrolować od samego początku gry:

 • Poborca / Tax Collector
 • Tajne przez poufne / Burn After Reading
 • Wyścig zbrojeń / Arms Race

W grze jest również kilka osiągnięć związanych z wykonaniem jakiejś czynności określoną liczbę razy. W tym przypadku jest jednak mniejszy lub większy margines błędu. Te achievementy to:

 • Główka pracuje / Those gears are turning…
 • Kolekcjoner / Hoarder
 • Pielgrzym / Pilgrim
 • Kartograf / Cartographer
 • Pospolite ruszenie / I want YOU for the Lyrian Army
 • Przyda się później / I’ll probably need this later…

Zobacz inne nasze poradniki do osiągnięć i trofeów.


Już ja im pokażę! / I’ll show them! (trofeum brązowe, 20 GS)

Finish the Thronebreaker tutorial.

Ukończ samouczek. Pierwsze osiągnięcie/trofeum jakie wpadnie w czasie gry w Wojnę Krwi. Nie da się pominąć.


Poborca / Tax Collector (trofeum srebrne, 30 GS)

Find all golden chests.

Na każdej mapie znajdziesz kilka złotych skrzyń do znalezienia. Część jest zaznaczonych na mapie, a więc ich zdobycie nie stanowi problemu. Inne z kolei związane są z mapami skarbów (patrz osiągnięcie Kartograf / Cartographer). Najłatwiej skorzystać z poniższych filmików i linków, które pokazują lokalizację wszystkich złotych skrzyń.

1. mapa – Lyria

2. mapa – Aedirn

3. mapa – Mahakan (LINK)

4. mapa – Angren
https://guides.gamepressure.com/thronebreaker-the-witcher-tales/guide.asp?ID=47231

5. mapa – Rivia
https://guides.gamepressure.com/thronebreaker-the-witcher-tales/guide.asp?ID=47232


Konstruktor / Army Camp Tycoon (trofeum złote, 50 GS)

Fully upgrade your army camp.

W pełni ulepsz obóz. Wystarczy wejść do warsztatu i odblokować wszystkie ulepszenia. Jeśli czyścisz całą mapę i zbierasz wszystko co się da, bez problemu poradzisz sobie z tym osiągnięciem. Mi przy takiej strategii udało się je odblokować pod koniec 4. mapy (Angren). Nie ma więc potrzeby robienia jakiś konkretnych rzeczy. Po prostu przed opuszczeniem każdej mapy zadbaj o to, aby nie zostały na niej żadne zasoby. Wszystkie i tak są zaznaczone na mapie, wystarczy wysyłać zwiadowcę (wciśnij Y (XO) / trójkąt (PS4) oglądając mapę, kosztuje to 50 sztuk złota za jeden fragment mapy).


Tajne przez poufne / Burn After Reading (trofeum srebrne, 30 GS)

Read all spymaster letters.

Najlepszą strategią przy zbieraniu listów szpiegowskich jest czyszczenie mapy ze wszystkich znaczników. Aby ułatwić zadanie zawsze oglądając mapę wysyłaj zwiadowcę (wciśnij Y (XO) / trójkąt (PS4), kosztuje to 50 sztuk złota za jeden fragment mapy). Dzięki temu nic nie pominiesz. Jeśli przed opuszczeniem danej mapy nie zostawisz na niej żadnych znaczników, osiągnięcie wpadnie pod koniec gry.

Pamiętaj, że to jedyne trofeum związane ze zbieractwem, które wpadnie dopiero w epilogu (szósta mapa), ponieważ tam znajdziesz ostatni list. Jeśli przed finałem nie będziesz miał osiągnięcia, wciśnij RB (XO) / R1 (PS4), wybierz Raporty i przejdź do nieprzeczytanych listów. Dopiero wtedy dostaniesz swoją nagrodę.


Wyścig zbrojeń / Arms Race (trofeum srebrne, 30 GS)

Obtain all weapons.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Zdobądź wszystkie bronie, czyli specjalne umiejętności Meve, z których można korzystać raz na kilka tur. Razem jest ich 8. Zdobywasz je na każdej mapie. Dwie zdobędziesz w czasie przechodzenia fabuły, reszta jest związana z wydarzeniami możliwymi do pominięcia. Poniżej pełne zestawienie wszystkich broni.

 • Long Sword (Długi Miecz) – domyślna broń dostępna od początku gry

Lyria

 • Warhammer (Młot Bojowy) – do zdobycia po spotkaniu i pokonaniu Baby Cmentarnej na cmentarzu na południu mapy
 • Rivian Broadsword (Półtorak) – nie do pominięcia

Aedirn

 • Flail (Korbacz) – na południowym zachodzie mapy odwiedzisz małą wioskę i będziesz mógł rozpocząć zadanie z dilerem broni, następnie udaj się na północ, aby stoczyć pojedynek, a po zakończeniu zdecyduj o zachowaniu broni
 • Ornament Sword (Miecz Paradny) – w centralnej części mapy trafisz na nilfgaardzkich dezerterów, po ich pokonaniu oszczędź dowódcę, którego później będziesz mógł odwiedzić w jego posiadłości, tam musisz wygrać pojedynek

Mahakam

 • Sihil (Sihiill) – w trakcie gry (nie do pominięcia) natrafisz na nilfgaardzki konwój, który musisz zaatakować

Angren

 • Angreni Blade (Elfi Miecz) – na południu mapy trafisz na elfickie ruiny, musisz podjąć decyzję o wejściu do środka

Rivia

 • Spear (Włócznia) – mniej więcej w centrum mapy trafisz na miasto (nie do pominięcia), które będziesz mógł odbić (Raynard zaznaczy, że straty na pewno będą duże), wystarczy że po wygranej bitwie zdecydujesz o uwolnieniu kowala (tylko nie zadawać mu kary chłosty, musisz go uwolnić)

Pamiętaj, że wszystkie bronie musisz zdobyć w czasie jednego przejścia gry.


Powrót Królowej / Return of the Queen (trofeum złote, 100 GS)

Finish the Thronebreaker campaign.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Główka pracuje / Those gears are turning… (trofeum srebrne, 30 GS)

Complete 20 Puzzles.

Puzzle to jeden z trudniejszych elementów Wojny Krwi. Każdy pojedynek ma coś unikatowego, dzięki czemu zawsze do zwycięstwa potrzebne jest sporo logicznego myślenia… albo poradnik. Jeśli masz problem z jakąkolwiek walką (wszystkie zaznaczone są na mapie symbolem puzzla), skorzystaj z TEJ PLAYLISTY, która pokazuje sposób wygrania każdej. Łącznie puzzli jest ponad 40, ale aby otrzymać osiągnięcie wystarczy wykonać 20 takich walk.


Stan? Bez zmian / All Present and Accounted For (trofeum brązowe, 15 GS)

Win a non-Puzzle Battle without any of your units being killed.

Ukończ walkę bez straty ani jednej karty (puzzle się nie liczą). Najlepiej zrobić to na początku gry korzystając z umiejętności Mev (Młot Bojowy). Zadaje ona obrażenia wskazanej jednostce wroga oraz daje wyłożonym kartom bonus do lojalności. W przypadku karty Lyrijski Kosynier jest to wzmocnienie siły, z kolei Lyrijski Kusznik zadaje obrażenia losowym wrogom. Na późniejszym etapie strategia zależy od twoich preferencji i tego, jaką talię stworzysz.

Powyższy opis może wydawać się mało szczegółowy jak na potencjalnie wymagające osiągnięcie. Prawda jest jednak taka, że trofeum można zdobyć w miarę łatwo. Mi wpadło na konto w pierwszej lub drugiej walce po przejściu tutorialu. Był to okres, w którym jeszcze niespecjalnie rozumiałem wszystkie zasady Gwinta. Mimo wszystko walka na najniższym poziomie trudności była tak prosta, że przez przypadek odblokowałem dwa osiągnięcia – to oraz To miało boleć? / Was that supposed to hurt? Na Xboksie One oba osiągnięcia ma ponad połowa osób, które kiedykolwiek odpaliły Wojnę Krwi. Nie ma więc czego się bać.

Jeśli nie zdobędziesz tych osiągnięć na początku gry, na dalszym etapie specjalnie się nimi nie przejmuj. Jeśli nic samo nie wpadnie, po przejściu kampanii odpal ją jeszcze raz. Wtedy mając już dużą wiedzę o zasadach Gwinta powinieneś wykonać zadanie w jednej z pierwszych walk.


Wśród przyjaciół / In Good Company (trofeum srebrne, 15 GS)

Play 5 or more characters in one battle.

W czasie zabawy będziesz zdobywać kolejne karty postaci (np. Raynard czy Gascon). Niektóre pojawią się w trakcie fabuły, inne są opcjonalne (patrz ukryte osiągnięcia). Jeśli tylko w twojej talii pojawi się pięć kart postaci, wszystkie wykorzystaj w czasie jednej walki. Najlepiej w sztabie usunąć maksymalną liczbę innych kart i zastąpić je kartami postaci. Teraz rozpoczynasz dowolną walkę, robisz co należy, zdobywasz osiągnięcie i przywracasz dawną talię.


Wszyscy inni, każdy równy / One Big Happy Family (trofeum brązowe, 15 GS)

Own at least one copy of each non-Reynard, non-Gascon unit.

Polecam skupić się na tym osiągnięciu dopiero na sam koniec gry, nawet w epilogu. Powinieneś mieć wtedy w swoim sztabie sporo kart z różnych frakcji. Polecam wtedy filtrowanie kart, tak jak na poniższym screenie (Armia – jednostki, Posiadane – nieposiadane). Teraz stwórz przynajmniej jeden egzemplarz każdej z tych kart. Na pewno będziesz miał wtedy przynajmniej jedną sztukę z każdej frakcji innej niż Gascona lub Reynarda.

osiągnięcie Wszyscy inni, każdy równy / One Big Happy Family


Mam tę moc, mam tę moooc… / I have the power! (trofeum srebrne, 15 GS)

End a round with a score of over 300.

Na koniec rundy musisz mieć wynik minimum 300 punktów. Warto zrobić to rozpoczynając grę od nowa po jej jednorazowym przejściu. Udaj się we wskazane poniżej miejsce, gdzie będziesz mógł stoczyć poboczną walkę. Jej plusem jest to, że przeciwnik w pierwszej rundzie bardzo szybko spasuje, dzięki czemu będziesz miał swobodę przy wykonywaniu osiągnięcia.

osiągnięcie Mam tę moc, mam tę moooc... / I have the power!

Karty, jakie będziesz miał na początku rozgrywki, spokojnie wystarczą. Najważniejsze to:

 • Długi Miecz (broń Meve)
 • Lyrijska chorągiew
 • Raynard Odo
 • Hrabia Caldwell
 • Lyrijski kosynier
 • Werbalista oddziałowy
 • Lyrijski kusznik
 • Rivski pikinier

Na początku walki będziesz mógł zrezygnować z kilku kart, które zostaną wylosowane do pierwszej rundy. Polecam wtedy pozbyć się następujących:

 • Medyk Polowy
 • Wagenburd
 • Wóz bojowy
 • Krzepiący dekokt

Poniżej najważniejsze, a więc porady jak wyrzucać karty, aby zdobyć maksymalnie dużo punktów.

 • walkę zacznij od wyrzucenia dwóch kart Lyrijski kosynier.
 • teraz pierwszy raz użyj broni Meve, czyli Długiego Miecza. Wskaż dowolną kartę Lyrijski kosynier, dzięki czemu każda jego sztuka dostanie bonus punktowy. Od teraz korzystaj z umiejętności za każdym razem, kiedy się odnowi i zawsze wskazuje na kartę Lyrijski kosynier. Im szybciej będziesz miał pięć sztuk na polu bitwy, tym szybciej będziesz zdobywać punkty.
 • Jeśli wylosujesz tylko trzy karty Lyrijski kosynier, mając dwie sztuki na polu walki warto między nie umieścić kartę Hrabia Caldwell. Pozwala ona wyciągnąć identyczną, sąsiadującą kartę z talii (o ile ona tam jest). Koniecznie więc używaj tej karty między dwoma innymi jednostkami, aby maksymalizować pozyskiwanie kart z talii.
 • Warto szybko wyrzucać kartę Werbalista oddziałowy, ponieważ pozwala ona sięgnąć po inną kartę z talii.
 • Dopiero jak wyrzucisz wszystkie karty Werbalista oddziałowy, skorzystaj z karty Raynard Odo. Odnowi ona możliwość wydania rozkazu, dzięki czemu każdy Werbalista oddziałowy będzie mógł jeszcze raz wezwać kartę z talii.
 • Przy powyższej strategii powinieneś mieć na polu maksymalną liczbę kart. Prawdopodobnie karta Werbalista oddziałowy za którymś razem wylosuje z talii kartę Wóz bojowy, która automatycznie umieści na polu dwie karty piechurów. Każda z nich warta jest tylko dwa punkty, a więc warto będzie się ich pozbyć, aby zrobić miejsce na lepsze karty.
 • Na powyższą okazję zostaw karty Lyrijski kusznik. Wyrzucając je na pole, zamiast przeciwnika, uderzaj w swoich piechurów. Zrobi to miejsce na inne, lepsze karty.
 • Jeśli nie będzie wychodzić, rozpoczynaj walkę od nowa i próbuj dalej. Za którymś podejściem na pewno się uda. W razie problemów zawsze możesz wejść do Warsztatu i wykupić ulepszenia Plac ćwiczebny (1) (Plac ćwiczebny, ulepsza kartę Lyrijski kusznik) oraz Warsztat (2) (Warsztat, ulepsza kartę Wóz bojowy). Pozwoli to zdobyć kilka punktów więcej. Da się jednak zrobić to osiągnięcie bez tych dwóch ulepszeń.

W moim przypadku pole bitwy wyglądało tak jak na poniższym screenie. Wyszło idealnie 300 punktów, ale da się talią z początku gry zdobyć kilka punktów więcej.


Kolekcjoner / Hoarder (trofeum brązowe, 15 GS)

Obtain 10 trinkets.

Bibeloty to jeden z rodzajów kart. Nie posiadają one punktów siły, które liczą się do końcowego wyniku potyczki, ale robią trochę zamieszania na polu bitwy zadając obrażenia wrogom lub lecząc/wzmacniając własne jednostki. Zgromadzenie dziesięciu sztuk nie stanowi najmniejszego problemu. Polecam w ogóle nie przejmować się tym osiągnięcie. Jeśli dokładnie czyścisz mapę i skupiasz się na innych osiągnięciach, to powinno wpaść samo już pod koniec pierwszej z nich (Lyria).


Za czwartą ścianą / Through the Fourth Wall (trofeum brązowe, 15 GS)

Find an Easter Egg.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie do zdobycia na 5. mapie (Rivia). Aby je odblokować udaj się na południe mapy (zaznaczone na poniższym screenie koroną). Nie prowadzi tam żadna ścieżka, a więc zaznaczyłem również miejsce, z którego można się przedostać (kursor). Na miejscu trafisz na sporą rezydencję. Kiedy tam dotrzesz, na twoje konto wpadnie osiągnięcie. Nic więcej nie musisz zrobić.

osiągnięcie Za czwartą ścianą / Through the Fourth Wall

Zagadka dla ciebie – gdzie znajduje się easter egg? Tego już zdradzać nie będę. Podpowiem tylko, abyś szukał kardynała 😉


Plutokrata / Plutocracy (trofeum brązowe, 15 GS)

Earn 10,000 or more gold.

Zebranie 10 000 złota nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Aby przyspieszyć to osiągnięcie warto wykupić w warsztacie ulepszenie Kwatera szabrowników (plac ćwiczebny), dzięki któremu po każdej walce otrzymasz nieco złota (25-75 sztuk). Nawet bez tego nie powinieneś mieć jednak problemów. Wystarczy dokładnie zbierać to co pozostanie po walce na polu bitwy.


I jeszcze jeden, i jeszcze raz… / Once more! Again! (trofeum srebrne, 30 GS)

Use Meve to trigger allies’ Loyal abilities 100 times.

Zdolność Lojalność aktywujesz po skorzystaniu z dowolnej umiejętności Meve. Wcześniej jednak musisz wyrzucić na stół dowolną kartę, która posiada bonus do lojalności. Wystarczy, że będziesz czytać opisy kart i szybko znajdziesz taką, która to posiada. Najłatwiej robić to osiągnięcie na kartach Lyrijski Kusznik oraz Lyrijski Kosynier, ponieważ występują od samego początku rozgrywki. Na pewno więc wiele razy z nich skorzystasz.


Koniec żartów / Party’s over! (trofeum srebrne, 30 GS)

Kill 9 enemies simultaneously.

Musisz zniszczyć 9 kart przeciwnika za jednym zamachem. Możesz to zrobić na kilka sposobów. W grze istnieje wiele kart, które zadają obrażenia kilku przeciwnikom na raz. Możesz więc wykonać to osiągnięcie w dowolnym momencie, wystarczy wybrać odpowiednią kartę i przygotować grunt pod nią. To jednak metoda, z której możesz skorzystać jeśli pominiesz jedną, idealną okazję do zdobycia tego achievementa. Jest to zagadka na 3. mapie (Mahakam). Korzystając z poniższego wideo nie będziesz miał najmniejszych problemów.


To miało boleć? / Was that supposed to hurt? (trofeum brązowe, 15 GS)

Win a non-Puzzle Battle with less than 10 damage taken in total.

Ukończ walkę nie odnosząc więcej niż 10 punktów obrażeń (puzzle się nie liczą). Po poradę odsyłam do opisu osiągnięcia Stan? Bez zmian / All Present and Accounted For.


Pielgrzym / Pilgrim (trofeum brązowe, 15 GS)

Pray at 10 Shrines.

Kapliczki (screen poniżej) spotykasz bardzo często, a więc pomodlenie się przy dziesięciu nie powinno być żadnym problemem. Jeśli będziesz skrupulatnie czyścić planszę, osiągnięcie powinno wpaść na trzeciej mapie.

osiągnięcie Pielgrzym / Pilgrim


Kartograf / Cartographer (trofeum brązowe, 15 GS)

Collect 15 Treasure Maps.

Aby zdobyć osiągnięcie nie musisz zdobywać wszystkich map skarbów. Wystarczy 15 (chociaż to i tak większość). Nie musisz później znajdować skrzyń, wystarczy posiadanie samej mapy. Zdobywasz je w czasie zadań pobocznych czy rozmawiając z napotkanymi ludźmi (takie prezenty najczęściej wręczają wdzięczni wieśniacy). Aby zobaczyć sposób zdobycia wszystkich map skarbów, odsyłam do opisu osiągnięcia Poborca / Tax Collector.


Pospolite ruszenie / I want YOU for the Lyrian Army (trofeum brązowe, 15 GS)

Recruit 200 Soldiers.

Żołnierzy rekrutujesz przede wszystkim przy niebieskich bandera (screen poniżej). Zebranie 200 nie powinno stanowić większego problemu. Jeśli będziesz skrupulatnie czyścić planszę, osiągnięcie powinno wpaść na drugiej mapie.

osiągnięcie Pospolite ruszenie / I want YOU for the Lyrian Army

Żołnierzy rekrutujesz również w inny sposób (np. podejmując odpowiednie decyzje w trakcie zadań fabularnych lub pobocznych). Powyższy sposób jest jednak zdecydowanie najszybszy i to głównie dzięki niemu zdobędziesz trofeum.


Przyda się później / I’ll probably need this later… (trofeum brązowe, 15 GS)

Gather 5,000 wood throughout the game.

Zbierz 5000 jednostek drewna. Jeśli będziesz skrupulatnie zbierać wszystkie plansze z mapy, osiągnięcie odblokujesz nawet na początku drugiej mapy. Aby przyspieszyć proces polecam wykupić w warsztacie ulepszenie Wieża obserwacyjna (sztab), dzięki któremu korzystając z mapy będziesz mógł wysłać zwiadowcę (Y – XO, trójkąt – PS4), który zaznaczy na niej ważne miejsca i zapasy do zebrania.


Legenda Gwinta / Living Legend (trofeum złote, 100 GS)

Unlock all achievements.

Zdobądź wszystkie pozostałe osiągnięcia. Na PlayStation 4 gra nie ma platynowego trofeum, jest tylko to, złote (wstępuje również na pozostałych platformach).

U części graczy osiągnięcie nie chciało się odblokować. Po zainstalowaniu łatki 1.1 achievement powinien działać jak należy.


Z beczki pod rynnę / Out of the sizzlixer into the fire (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Recruit Barnabas Beckenbauer into your army.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Na 3. mapie (Mahakam) natrafisz na smoka (mniej więcej centralna część mapy). Będziesz mógł dołączyć do walki lub ją ominąć. Bez względu na decyzję kawałek dalej natrafisz na miejscowych, którzy będę dokonywać egzekucji (zrzucenie w przepaść skazanego zamkniętego w beczce). Poniższy screen pokazuje dokładną lokalizację. Twoim zadaniem jest uratowanie go i zaproponowanie mu dołączenie do twojej armii. W czasie dialogu musisz zrobić cokolwiek, byle nie zdecydować się na przyglądanie egzekucji (np. zaproponować wykupienie więźnia lub nakazanie katowi przytoczenie dokładnej treści przepisu, przez który więzień został skazany).

osiągnięcie Z beczki pod rynnę / Out of the sizzlixer into the fire


Po pierwsze, nie krzywdź / 1. Do no harm (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Recruit Isbel into your army.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Osiągnięcie do wykonania na 2. mapie (Aedirn). Na północnym-zachodzie mapy znajdziesz małą wioskę (zaznaczone na screenie poniżej), w której dowiesz się o stacjonującym niedaleko oddziale rabusiów, którzy zajęli fort. Udaj się tam (prosta droga na północ, zaznaczone na poniższym screenie kursorem), a następnie wygraj walkę. Na końcu wystarczy, że będziesz namawiać Isbel, aby dołączyła do twojej armii. Po krótkiej chwili zgodzi się, a ty dostaniesz osiągnięcie.

osiągnięcie Po pierwsze, nie krzywdź / 1. Do no harm


Posłuchaj o Dobrej Księdze / For the Good Book states… (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Recruit Eyck into your army.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Na 1. mapie (Lyria) trafisz na klasztor, który został obrabowany przez rabusiów. Po znalezieniu ich i wygranej walce możesz zdecydować – oddać kosztowności czy zostawić je dla siebie. Podejmij tę pierwszą decyzję, aby nie zablokować dalszej części tego osiągnięcia.

Krótko przed dotarciem do Lyrii spotkasz błędnego rycerza – Eycka. W czasie rozmowy zadeklaruj mu pomoc w walce z mantikorą. Później nalegaj jednak, aby w zamian za wsparcie dołączył do twojej kompanii. Następnie udaj się na zachód, aby stoczyć walkę z potworem. Po jego pokonaniu Eyck zgodzi się na dołączenie do ciebie, co zaowocuje osiągnięcie.

Po pokonaniu mantikory dodatkowo otrzymasz osiągnięcie Destylat ohydy / Distillation of Filth, które wiąże się z zabiciem tego potwora.


Hau! Hau! Wrrr! / Arf! Arf! Grrr… (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Recruit the dog into your army.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Na 2. mapie (Aedirn) znajdziesz znak zapytania (dokładna lokalizacja na screenie poniżej). Będzie to opuszczony dom. Po dotarciu na miejsce okaże się, że znajduje się tam pies. Wystarczy, że podejmiesz decyzję, aby go przygarnąć do swojej armii.

osiągnięcie Hau! Hau! Wrrr! Arf! Arf! Grrr...


Poddać się? Nigdy! / Never give up, never surrender! (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Complete the main story line for Lyria.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Wśród popiołów / Among the Ashes (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Complete the main story line for Aedirn.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Na szczycie świata / We have the high ground! (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Complete the main story line for Mahakam.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Zemsta, zemsta na wroga! / Revenge is best served cold… (trofeum brązowe, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Kill count Caldwell.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Wiedźmin na odsiecz / Witcher to the Rescue (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Complete the main story line for Angren.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Wszędzie dobrze, ale w domu… / There’s no place like home… (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Complete the main story line for Rivia.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.


Treser Kundli / Dog Trainer (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Train your first Gascon Unit.

Osiągnięcie możliwe do wykonania dopiero po dotarciu do Aedirn (2. mapa). Wtedy w warsztacie (plac ćwiczebny) odblokuj ulepszenie Nora kundli (screen poniżej). Dzięki niej ulepszysz trzy wskazane karty należące do armii Gascona. Teraz wystarczy, że w sztabie stworzysz jedną z nich. Nie musisz je dodawać do talii, wystarczy zainwestować drobną ilość zasobów do stworzenia jednej karty.

osiągnięcie Treser Kundli / Dog Trainer

Jeśli masz już w talii którąś z tych kart, po odblokowaniu ulepszenia zostanie ona automatycznie zaktualizowana o nowe, lepsze statystyki.


Nie matura, lecz chęć szczera… / At ease, Private! (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Train your first Raynard Unit.

Analogiczna sytuacja jak w przypadku osiągnięcia Treser Kundli / Dog Trainer (powyżej). Tym jednak razem musimy odblokować ulepszenie Cekhaus, które dotyczy kart z armii Raynarda. Ponownie po jego zdobyciu trzeba stworzyć jedną, wybraną kartę, która właśnie została ulepszona.

osiągnięcie Nie matura, lecz chęć szczera... / At ease, Private!


Psy Wojny / Dogs of War (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Unlock all of Gascon’s Buildings.

Musisz odblokować w warsztacie wszystkie budynki Gascona. Są ich cztery, po dwa na plac ćwiczebny i warsztat. Zaznaczyłem je na poniższym screenie.

osiągnięcie Psy Wojny / Dogs of War


Baaaaczność! / A-ten-hut! (trofeum brązowe, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Unlock all of Raynard’s Buildings.

Sytuacja analogiczna jak przy osiągnięciu Psy Wojny / Dogs of War. Poniższy screen pokazuje, które cztery ulepszenia należy zdobyć.

osiągnięcie Baaaaczność! / A-ten-hut!


Gvaern Ichaerc (trofeum srebrne, 15 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Defeat Gernichora.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Gernichora to jeden z potworów, którego spotkasz w czasie gry. Okazja do walki pojawi się pod koniec 4. mapy (Angren). Pojedynku nie da się pominąć, ale jest powód, dla którego możesz stracić szansę na zdobycie osiągnięcia. Jeśli będziesz grał na najniższym poziomie trudności i pominiesz tę walkę, nie dostaniesz trofeum. Musisz samodzielnie pokonać potwora.


Destylat ohydy / Distillation of Filth (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Kill the Manticore.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Zabij Mantikorę. Odsyłam do opisu osiągnięcia Posłuchaj o Dobrej Księdze / For the Good Book states… Znajdziesz tam informację gdzie i jak można spotkać potwora.

UWAGA! Aby zdobyć osiągnięcie musisz wygrać walkę. Nie możesz jej pominąć (opcja z najniższego poziomu trudności).


Całkiem niegroźny / Perfectly harmless… (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Defeat Kelltulis the dragon.

UWAGA! Osiągnięcie możliwe do pominięcia!

Na 3. mapie (Mahakam), mniej więcej na jej środku (nie do pominięcia), trafisz na smoka walczącego z krasnoludami. Zamiast pomijać walkę, dołącz do niej. Po pokonaniu bestii dostaniesz osiągnięcie.

UWAGA! Aby zdobyć osiągnięcie musisz wygrać walkę. Nie możesz jej pominąć (opcja z najniższego poziomu trudności).


Pan Sinej Puszczy / Lord of the Moulderwood (trofeum srebrne, 30 GS) Ukryte trofeum/osiągnięcie

Defeat Eldain.

Osiągnięcie fabularne, nie da się pominąć.

Comments

comments

108 komentarzy