Podczas konferencji grupy CD Projekt z ust prezesa zarządu padło stwierdzenie, że jest plan wydania Cyberpunka 2077 także na nową generację konsol.

Kwestia ta została poruszona podczas sesji Q&A. Padło pytanie, czy Cyberpunk 2077 ma szansę wyjść także na konsolach nowej generacji. Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, nie pozostawił złudzeń:

„Tak, ma szansę i wręcz jest taki można powiedzieć plan. Myśmy już powiedzieli publicznie, że nasza technologia jest tworzona z myślą o kolejnej generacji. […] Red Engine został zbudowany od podstaw w ten sposób, żeby móc być rozwijany z generacji na generację. W związku z tym, jeżeli mielibyśmy szansę w pewnym momencie wydać Cyberpunka na kolejnej generacji, jeżeli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli” – powiedział Kiciński.

Z tego wynika, że Cyberpunk 2077 trafi na PC, PlayStation 4, Xboksa One, a w przyszłości prawdopodobnie na kolejną generację konsol. Przypomnę tylko, że podobnie było np. z GTA V od Rockstar Games. Gra pojawiła się w roku 2013 na PS3 i X360, a ponad rok później na PS4 i XOne.

Podczas omawiania wyników finansowych za 2018 r. nie padła niestety data premiery gry. Choć można się spodziewać, że stanie się to na targach E3, bo CD Projekt zaplanował „mocne show„. Na pytanie, czy targi E3 są dobrym czasem, żeby ogłosić datę premiery gry, Adam Kiciński odpowiedział:

„Zgadzamy się z tym założeniem. Targi E3 są w branży twórców dużych gier najlepszym momentem w roku na duże ogłoszenia” – powiedział prezes zarządu CD Projekt.

Rozwikłała się też plotka z udziałem Lady Gagi na targach E3 w ramach współpracy z CD Projektem.

„Przygotowaliśmy na E3 niespodzianki, ale nie, żadną z nich nie jest artystka pop. Dementuję tę plotkę” – mówi Adam Kiciński.

Pozostaje więc czekać na tegoroczne targi E3, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca. Jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie wtedy poznamy wyczekiwaną datę premiery Cyberpunka 2077.

Comments

comments