W planach studia są cztery niezależne zespoły i projekty z innych gatunków niż RPG i karcianki.

Wydarzeniem dnia w polskiej branży gier są niewątpliwie wyniki finansowe grupy CD Projekt. Ich omówienie pojawi się już niedługo na stronie (jest tam całe mnóstwo informacji do przerobienia). Wcześniej jednak opiszę plany twórców Wiedźmina dotyczące przyszłych projektów.

Obecnie CD Projekt zatrudnia prawie 900 pracowników. Większość to osoby związane z tworzeniem gier w trzech oddziałach (Warszawa, Kraków i Wrocław). Spółka chce jednak podwoić liczbę zatrudnionych, aby finalnie posiadać cztery niezależne zespoły deweloperskie. Nie będą one jednak robić tylko gier fabularnych czy rozwijać Gwinta. W planach studia jest również praca nad produkcjami innymi niż RPG. Na razie jednak brak szczegółów.

Te nie pojawią się niestety zbyt szybko. Na pewno dwie kolejne gry studia to RPG. W strategii spółki na lata 2016-2021 planowana jest premiera Cyberpunka 2077 oraz kolejnej wysokobudżetowej produkcji RPG. Przy takim harmonogramie wydaje się, że premiera pierwszego z tych tytułów powinna odbyć się najpóźniej w 2020 roku. Kolejna gra już po roku, a to i tak ekspresowe tempo.

Czy nowe RPG będzie kolejną częścią Wiedźmina? Adam Kiciński, prezes CD Projektu stwierdził, że „nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków” dot. tego, czym będzie ta gra. Pod względem kosztów produkcji niekoniecznie musi to być tak duża rzecz jak Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077. Nie wykluczajmy więc mniejszego projektu.

Comments

comments