Square Enix zarejestrowało markę Outriders i w prasie zawrzało. Wielu reporterów napisało, że z wielkim prawdopodobieństwem jest to gra polskiego studia People Can Fly. Skąd takie przypuszczenia?

Zacznijmy od początku. W roku 2016 od Sebastiana Wojciechowskiego – dyrektora People Can Fly – dowiedziałem się, że pracują nad dwiema grami, w tym jedna z nich to całkowicie nowy FPS segmentu AAA. Czyli gatunek, w którym czują się najlepiej. W kwietniu ubiegłego roku wydali Bulletstorm: Full Clip Edition, czyli remastera gry z 2011 r. Kwiecień 2018 roku to komunikat, że Square Enix zostało wydawcą nowej, nieogłoszonej jeszcze gry People Can Fly. Raptem kilka dni wstecz PCF ogłasza, że otwiera dwa nowe studia – w angielskim Newcastle i Rzeszowie. Teraz okazało się, że Square Enix zarejestrowało markę Outriders.

Fakty łatwo połączyć, ale nie ma żadnej pewności, że nad Outriders będzie pracowało PCF. To tylko i wyłącznie dziennikarskie domysły. Square Enix współpracuje z wieloma studiami na całym świecie, a na temat nowej gry nie wiemy nic. Kompletnie nic. Trochę jaśniej może zrobić się 11 czerwca, kiedy to Square Enix zorganizuje swoją konferencję na targach E3. Może, ale nie musi zapowiadać/pokazywać Outriders, bo w portfolio ma wystarczająco dużo głośnych i medialnych gier. Niech wspomnę tylko o takich markach jak Final Fantasy, Tomb Raider czy Kingdom Hearts. Sprawdziłem listę wystawców na E3 i People Can Fly czy Outriders tam nie ma, ale jak wiemy, targi niespodziewanymi zapowiedziami stoją.

Już po ogłoszeniu, że PCF otworzyło nowe studia wysłałem pytania do Sebastiana Wojciechowskiego z PCF, ale nastała dziwna cisza, choć najczęściej odpisywał dość szybko. Pytałem o nowe studia, nad czym pracują i o nowe, niezapowiedziane jeszcze IP. Teraz dorzuciłem do tego pytanie o Outriders. Brak odpowiedzi też można sobie wygodnie interpretować. Tylko, że ja chcę konkrety a nie przypuszczenia i zgadywanki.

[SPOILER nt. najnowszych Avengersów!] Tak na marginesie, Outriders to także nazwa kosmicznych potworów, które widzieliśmy w filmie „Avengers: Wojna bez granic”. Uczestniczyły one w ataku na Wakandę i są całkowicie poddane Thanosowi i jego ludziom.

Źródło: Gematsu

Comments

comments