People Can Fly ogłosiło, że otwiera dwa nowe studia – jedno w Polsce, drugie w Anglii.

Pierwszym jest umiejscowione w kompleksie Northern Design Centre w Newcastle studio People Can Fly UK. Tak naprawdę zostało otwarte we wrześniu 2017.

„People Can Fly UK ma na celu dostarczenie zespołowi brytyjskiej wiedzy eksperckiej, dzięki byłemu personelowi Ubisoftu i doświadczonym programistom, którzy dostarczają do studia bogatą wiedzę.”

Warto wspomnieć, że w Newcastle mają swoje siedziby takie firmy jak m.in. Ubisoft Reflections i Sumo Digital – ci ostatni pracowali m.in. nad Forza Motorsport 7, Crackdown 3 czy Dead Island 2.

W naszym kraju powstało za to People Can Fly Rzeszów (na zdjęciu powyżej). Niedawno otwarte studio to około 30 programistów, którzy wcześniej pracowali m.in. nad marką Sniper: Ghost Warrior, która należy do CI Games. Oznacza to, że PCF przejął programistów pracujących w rzeszowskim oddziale CI Games. Skąd decyzja, by powstało w tym mieście?

„Rzeszów to rozwijające się centrum gier w południowej części Polski. Z wieloma studiami tworzącymi gry, uczelniami technicznymi oferującymi kursy związane z grami i VR oraz silną społecznością entuzjastów gier.”

W roku 2015 studio odzyskało niezależność i łącznie z warszawskim oddziałem, w People Can Fly pracuje ponad 150 osób. Aktualnie tworzą strzelaninę segmentu AAA, które jako nowe IP opracowują dla wydawcy Square Enix. Wiemy też, że od 2016 pracują też nad jeszcze jednym, mniejszym projektem.

Źródło: Twitter

People Can Fly Newcastle

People Can Fly UK

Comments

comments