Dawno temu studio SimFabric zapowiedziało na PC symulator grzybiarza Mushrooms: Forest Walker. Jak udało mi się dowiedzieć, gra trafi także na konsole.

Patrząc na popularność różnego rodzaju symulatorów, wcale nie zdziwi mnie, gdy kolejna produkcja studia SimFarbic okaże się sukcesem. W Mushrooms: Forest Walker będzie można szukać, rozpoznawać i zbierać ponad 100 rodzajów grzybów rozsianych na całym świecie, a wykorzystując je przygotowywać posiłki, eliksiry i mieszanki. Nie powiem, z chęcią sprawdziłbym wirtualnie efekt dania z wykorzystaniem muchomora sromotnikowego, bo podobno ma łagodny smak i zapach. A efekt musi być powalający.

Grzyby – jadalne i trujące – będzie można zbierać także ze znajomymi po sieci. Na graczy czekać będą specjalne wyzwania i tryby współpracy. Ciekawi mnie zwłaszcza co będzie oferował scenariusz Special Mushroom Battle Royale. Ogólnie zadań i łamigłówek ma być ponad 250, a dostępna encyklopedia grzybów liczyć ma 500 stron.

Wersja pecetowa Mushrooms: Forest Walker ma mieć premierę w pierwszym kwartale 2019 roku, a na konsole PlayStation 4, Switch i Xbox One dwa kwartały później.

Comments

comments