W październiku ubiegłego roku pisałem, że jeden ze znajomych z Techlandu powiedział mi, że „coś się dzieje” z marką Call of Juarez. Teraz wiem to na pewno.

W 2018 roku Techland odzyskał prawa do marki CoJ, które do tej pory posiadał Ubisoft. Odżyły też media społecznościowe serii i dziwnym trafem pojawiały się tam tylko wpisy dotyczące Gunslingera. Minęło kilka miesięcy i udało mi się potwierdzić w kilku źródłach związanych z Techlandem, że rodzime studio pracuje nad portem Call of Juarez: Gunslinger na Nintendo Switcha. Postanowiłem oficjalnie zapytać u źródła. Poprosiłem ich o potwierdzenie lub zaprzeczenie, ewentualne wersje na PlayStation 4 i Xboksa One, czy jest to remake czy remaster oraz datę premiery. Nie otrzymałem na nie odpowiedzi, jednak Techland potwierdził mi, że pracują nad jakąś grą na Switcha:

Techland zawsze bardzo uważnie przysłuchuje się swoim fanom. Wiemy, że wielu z nich bardzo chętnie zobaczyłoby nasze produkcje na Nintendo Switch. Postanowiliśmy podjąć to wyzwanie i nieco później w tym roku opowiemy o niespodziance, która czeka na graczy. Więcej jednak nie mogę zdradzić.” – tłumaczy blogowi Graczpospolita.pl Paweł Rohleder, Chief Technology Officer w Techland.

Jak powiedzieli mi pracownicy studia podczas konferencji Digital Dragons, Techland skupia się teraz na promocji Dying Light 2 i zbliżających się targach E3. Przy okazji w pozytywnej atmosferze porozmawialiśmy też o moim wycieku z zapowiedzi DL2 przed ubiegłorocznym E3 i rozpadzie oraz komentarzu szefa studia w sprawie ich wydawnictwa. Obiecali mi, że zawsze będą odnosić się – w jakikolwiek sposób – do moich często niewygodnych pytań. Wracając do promocji Dying Light 2, w czwartek ogłosili współpracę ze Square Enix przy dystrybucji gry na rynkach obu Ameryk. Targi E3 już za niedługo, więc starają się, by o grze było głośno. Ale wcale nie jest powiedziane, że właśnie w Los Angeles nie zapowiedzą powrotu Silasa Greavesa. Bardzo na to liczę, choć z drugiej strony mogłoby to delikatnie „zakłócić” promocję Dying Light 2.

Call of Juarez: Gunslinger miało premierę w roku 2013 na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Jest najlepszą częścią serii, która na Metacritic ma średnią branżowych ocen z trzech platform na poziomie 76,6/100, a od kilkuset graczy 8,1/10. Przez nas była wybrana grą roku 2013.

Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie i dobrą sprzedaż Call of Juarez: Gunslinger, bo może dzięki temu doczekalibyśmy się Call of Juarez Trilogy prosto z Dzikiego Zachodu. Bo CoJ: The Cartel chyba każdy fan serii wymazał już z pamięci.

Comments

comments