W ubiegłym roku miałem przyjemność na PC ogrywać i recenzować grę Mad Age & This Guy studia Atomic Wolf. W końcu mogę ogłosić, że trafi ona też na wszystkie trzy konsole.

Mad Age & This Guy to zręcznościówka bardzo udana, lecz niestety niedoceniona, bo zaginęła w śmietniku premier jakim stał się Steam. Na całe szczęście dla Was i ku mojej radości, gra ma szansę na drugie życie. Co prawda studio Atomic Wolf pracuje nad komiksowym Libarated, ale swoją produkcję powierzyli specjalistom od portowania – SimFabric.

„Nawiązana współpraca SimFabric ze studiem Atomic Wolf zaowocuje powstaniem wersji konsolowej gry Mad Age & This Guy, która w pierwszej kolejności ukaże się na konsolę Nintendo Switch. Planujemy wydanie jeszcze w 2018 roku. Zaraz po tymh ruszamy z portingiem na konsole PlayStation 4 i Xbox One.” – mówi nam Emil Leszczyński.

Taka kolejność nie powinna nikogo dziwić. Switch radzi sobie świetnie, Nintendo sprzedało blisko 23 miliony konsol, a konkurencja na platformie nie jest jeszcze tak wielka jak na PS4 i XO. Mad Age & This Guy na Switcha powinien trafić do eShopu jeszcze przed świętami. Co powinno Was ucieszyć, gra posiadać będzie sześć wersji językowych, w tym Polską. Ja już się cieszę, bo na PC skatowałem ją do upadłego, wbijając Steamowego calaka. I chciałem jeszcze.

A SimFabric tonie ilości w pracy, bo Mad Age & This Guy jest 55 (!) kontraktem portingowym, jaki podpisało studio w tym roku ze swoimi partnerami. W przyszłym tygodniu (9 listopada) powinien zostać wydany Saboteur! (Switch), a przecież pracują jeszcze nad kolejnymi portami. Wśród nich m.in. symulator lotniczy z elementami walki 303 Squadron: Battle of Britain (PS4, Switch, XO), zabawkowy RTS Plastic Rebellion (PS4, Switch, XO), horror Rise of Insanity (Switch) czy ich autorskie gry Construction Machines Simulator (Switch) i ElectriX: Electro Mechanic Simulator (PC).

Comments

comments