Specjalizujące się w portowaniu gier studio SimFabric nie zwalnia tempa. Tym razem poinformowali nas, że na Switcha przeniosą trzy części absolutnego klasyka – gry Saboteur.

Saboteur został pierwotnie wydany w roku 1985 na m.in. Amstrada, Commodore 64 czy ZX Spectrum. Gra łączy w sobie elementy platformowe, z bijatyką, skradaniem i strzelaniem. Miałem okazję przejść ją za dzieciaka na Amstradzie CPC6128 i wtedy byłem zachwycony. Jako samotny samuraj musisz zinfiltrować kompleks wroga, odpalić bombę i uciec helikopterem. Ciekawostką jest fakt, że znając trasę można ją było ukończyć w kilka minut. Film z (dłuższego) przejścia możecie zobaczyć na końcu tekstu.

Port tworzony przez SimFabric opiera się o rozszerzoną wersję Saboteur!, wydaną w roku 2015 na komputery PC. Gra ma być odświeżona i ulepszona, także przez dodanie muzyki skomponowanej przez Adama Skorupę (m.in. seria Wiedźmin, Hatred, Juju, Bulletstorm, Painkiller). Do tego dojdzie także 8 trybów gry, które będą emulować oryginalny wygląd gry Saboteur! na takich sprzętach jak: ZX Spectrum i ZX81, Commodore 64, Amstrad CPC, konsola NES, GameBoy, Atari 2600 i Amiga. A jak doszło do nawiązania współpracy z twórcą orygianału?

„Rozmowy na temat współpracy z Clivem Townsendem mieliśmy okazję rozpocząć na tegorocznych targach Pixel Heaven, które co roku stają się prawdziwym festiwalem miłośników gier i komputerów retro. Przy okazji chcieliśmy podziękować dwóm osobom, bez których do spotkania by nie doszło. Chodzi o Roberta Łapińskiego organizatora targów Pixel Heaven, oraz Marcina Rusinowskiego, który był łącznikiem pomiędzy naszym studio a Clivem.” – pisze ekipa SimFabric.

Saboteur! ma trafić na Switcha w trzecim kwartale tego roku. Ale to nie koniec. Umowa pomiędzy twórcą – Clivem Townsendem – a SimFabric obejmuje także porting na Nintendo kontynuacji – Saboteur II z 1987 roku oraz powstającej, trzeciej odsłony serii.

A tak prezentuje się w akcji oryginał z 1985 roku:

Comments

comments