Poznańskie studio Atomic Jelly, które pracuje nad grą 303 Squadron: Battle of Britain, ogłosiło datę premiery. Niestety tylko na PC i do tego we wczesnym dostępie.

W grze poznamy losy słynnego lotniczego Dywizjonu 303, który jako pododdział RAF-u niezwykle skutecznie walczył m.in. podczas „Bitwy o Anglię”. 303 Squadron: Battle of Britain łączy w sobie strzelaninę z fabułą opartą na prawdziwych wydarzeniach oraz symulatorem mechanika. Przy okazji będzie tez można pozwiedzać bazę RAF Northolt.

„Zakończona w styczniu tego roku kampania na platformie Kickstarter, potwierdziła, iż społeczność czeka na naszą produkcję. Stale rosnąca liczba fanów na kanałach społecznościowych, liczne recenzje i wywiady, a także filmiki relacjonujące przebieg gry od popularnych graczy na platformie YouTube. To zdecydowanie najlepsze dowody popularności tej produkcji” – mówi Maciej Miąsik, wiceprezes spółki Movie Games.

303 Squadron: Battle of Britain 24 maja wystartuje we wczesnym dostępie na Steam. Gra trafi także na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One, a portem na te platformy zajmuje się studio SimFabric. Planowana data premiery to czwarty kwartał tego roku.

Comments

comments