Get Even to naprawdę udana gra, z fajną historią i ciekawym wykonaniem. Niestety nie przełożyło się to na sprzedaż, o czym informują twórcy, studio The Farm 51.

Dwa lata temu była to moja polska gra targów gamescom. Połączenie thrillera, FPS-a i poczucia ciągłego zagrożenia wypadło świetnie, a Get Even przeszedłem z marszu świetnie się bawiąc. Produkcja gliwickiego studia jest nominowana do polskich nagród Digital Dragons i Pixel.Awards, walczyła też o prestiżową w świecie statuetkę BAFTA, co tylko potwierdza jej wyjątkowość. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy poznałem wyniki sprzedaży.

Przypomnę tylko, że Get Even wyszło na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a globalnym wydawcą zostało Bandai Namco Entertainment. I właśnie od ta firma przekazała złe wieści, a zaprezentowało je studio The Farm 51.

„Zgodnie z informacjami otrzymywanymi od wydawcy Bandai Namco, łączna sprzedaż gry na wszystkie platformy osiągnęła 100 tysięcy kopii.”

Oczywiście jak to zwykle bywa, raporty są często cząstkowe, niezależnie od kanałów sprzedaży, z ich aktualnością też bywa różnie. Ale STO TYSIĘCY? Globalna średnia ocen 74/100, na Steam w większości pozytywne, ale 100K? Sprawdzam Steam Spy a tam widełki 20 000 – 50 000. Wynika z tego, że wyniki sprzedaży na konsolach to już w ogóle tragedia. To przykre, bo Get Even warte jest uwagi, nawet jeśli część graczy uważa, że momenty związane ze strzelaniem mogłyby być wycięte, na czym zyskałby klimat. Ja mam odmienne zdanie, ale każdy ma prawo do swojego.

Na szczęście The Farm 51 pracuje w pocie czoła nad sieciową strzelanką World War 3, ostatnio ogłosili też rozpoczęcie prac nad Chernobylite, a Chernobyl VR Project trafił na Oculusa Go. Sprzedaż Get Even na pewno nie spełnia oczekiwań, ale jak widać, studio idzie dalej przed siebie. I dobrze.

Comments

comments