British Academy Games Awards już wkrótce nagrodzi najlepsze gry wydane w zeszłym roku. Wśród gier nominowanych w 16 kategoriach jest polski akcent – Get Even. Produkcja stworzona przez studio The Farm 51 ma szansę na statuetkę w kategorii – Muzyka.

Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej przyznawane są corocznie i przez wielu traktowane są na równie z Oscarami. Game Awards po raz pierwszy zostały wręczone w 2003 roku, kiedy to Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych postanowiła wyróżnić nie tylko filmy, ale również i branże gier wideo. Trzy lata temu The Vanishing of Ethan Carter otrzymał nominacje w trzech kategoriach, a jedną z nich wygrał – Najbardziej innowacyjna gra roku.

Tym razem przed wielką szansą na zdobycie nagrody stoi Get Even, który będzie rywalizował w kategorii Muzyka. Gliwicka produkcja staje do walki z tuzami branży i mimo zdecydowanie mniejszego budżetu, na pewno nie jest na straconej pozycji. Zresztą zobaczcie sami jak prezentuje się lista nominowanych:

  • Cuphead – StudioMDHR Entertainment Inc./StudioMDHR Entertainment Inc.
  • Get Even – The Farm 51/ Bandai Namco Entertainment Europe
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice – Ninja Theory Ltd/ Ninja Theory Ltd
  • Horizon Zero Dawn – Guerrilla/Sony Interactive Entertainment Europe
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo EPD/Nintendo
  • What Remains of Edith Finch – Giant Sparrow/Annapurna Interactive

Świetną muzykę w Get Even docenił również Michał, który w swojej recenzji pisał tak:

Na osobną uwagę zasługuje również potężny atut produkcji, czyli fantastyczna muzyka Oliviera Deriviere’a budująca klimat i napięcie, głównie przy pomocy smyczkowych partii, które mają swoje uzasadnienie fabularne.

Wszystkie kategorie znajdziecie tutaj. Poniżej także możecie obejrzeć ogłoszenie nominacji.

Comments

comments