Premiery lipca, mimo iż w środku wakacji, nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, czeka nas kilka ciekawych debiutów.

Będę zaklinać rzeczywistość i ponownie napiszę, że w tym miesiącu na pewno doczekamy się sporego polskiego sukcesu. Na pewno! W lipcu ma się o to zatroszczyć kilka interesujących produkcji, z czego największe nadzieje należy wiązać z Serial Cleaner i Car Mechanic Simulator 2018. Nie zabraknie również innych atrakcji.


Car Mechanic Simulator 2018 – Red Dot Games / PlayWay

Na razie PlayWay i studio Red Dot Games zbytnio się nie wysilają w kwestii promocji swojej najnowszej gry. Na szczęście znamy kilka szczegółów, które składają się na całkiem ciekawy obraz – nowy mechanik samochodowy będzie duży, rozbudowany i miejmy nadzieję bardzo wciągający. Na papierze wszystko wygląda tak jak powinno, oby podobnie było w praktyce. Zapowiada się spory hit sprzedażowy, ale na razie niestety tylko na PC. Wersja konsolowa pojawi się w późniejszym terminie.

Premiera: 21 lipca 2017
Platformy: PC

car mechanic simulator 2018

Serial Cleaner – iFun4All

Dla mnie osobiście najciekawsza premiera lipca. Gra jest od dawna dostępna w usłudze Steam Early Access, ale dopiero w tym miesiącu otrzymamy gotowy produkt, w dodatku również na konsole. Ciągle mam pewne wątpliwości czy będzie to wielki hit sprzedażowy. Z jednej strony gra ma za sobą niezłego wydawcę, sporą ekspozycję w mediach i na imprezach branżowych na całym świecie oraz przede wszystkim już wczesna wersja trzymała wysoki poziom. Z drugiej Serial Cleaner nie podbił Steam Early Access. Mimo wszystko mocno trzymam kciuki.

Premiera: 11 lipca
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Tower of Time – Event Horizon

O debiucie ekipy Event Horizon pisałem dosłownie kilka dni temu. Po więcej szczegółów odsyłam więc do newsa. Napiszę tylko w skrócie, że Tower of Time to klasyczny RPG z mocnym naciskiem na fabułę oraz walką w czasie rzeczywistym. Gra na razie zmierza tylko na Steam Early Access, gdzie ma na nas czekać 10 godzin rozgrywki. Całość ma być 3 razy dłuższa.

Premiera: 13 lipca
Platformy: PC (Steam Early Access)

tower of time

The Wizards – Carbon Studio

Kolejny Early Access w zestawieniu, tym razem specjalnie dla fanów wirtualnej rzeczywistości. Ekipa Carbon Studio, twórcy Alice VR, aktualnie pracują nad The Wizards. W grze wcielimy się w czarodzieja tworzącego czary za pomocą ruchu rąk. Gra wykorzysta więc nie tylko VR, ale i kontrolery stworzone na potrzeby Oculus Rift oraz HTC Vive. Pomysł dosyć oczywisty, aż dziwne że nikt wcześniej tego nie zrobił. Mam nadzieję, że Carbon Studio wykorzysta tę przewagę i osiągnie spory sukces z The Wizards.

Premiera: 28 lipca
Platformy: PC (Steam Early Access)

Bulb Boy – Bulbware

Bulb Boy to moim zdaniem najbardziej niedoceniona polska produkcja. Dla mnie osobiście to małe arcydzieło i szczerze polecam każdemu sprawdzić ją w akcję. 20 czerwca taką możliwość mieli otrzymać posiadacze Nintendo Switch. Niestety twórcy musieli przesunąć premierę na bliżej nieokreślony dzień lipca. Tym razem ma się odbyć bez opóźnień. W planach nadal jest wersja na Xboksa One oraz PlayStation 4.

Premiera: lipiec
Platformy: Nintendo Switch

Comments

comments