Premiery sierpnia zapowiadają się na równie gorące co aktualna temperatura za oknami. Przed nami cztery duże premiery, z czego dwie sporego kalibru.

Za oknami żar leje się z nieba. Większość narzeka, ale ja taką aurę uwielbiam. Po części kwestia gustu, po części fakt posiadania klimatyzacji w aucie i dostęp do domku nad jeziorem. W sierpniu okazji do korzystania z niego może być jednak mniej ze względu na aż cztery duże premiery. Na rynek trafi przede wszystkim Observer, który może być jedną z najlepszych polskich gier 2017 roku. Za czarnego konia można również uznać Darkwood oraz X-Morph: Defense. Nie skreślałbym również Project Remedium, które może namieszać swoim nietypowym pomysłem na siebie. Jedno jest pewne – w sierpniu będzie się sporo dziać.


Observer – Bloober Team

Premiery sierpnia zaczynamy od zdecydowanie najciekawszej produkcji i jednocześnie jednego z kandydatów do miana najlepszej rodzimej produkcji 2017 roku. Po świetnym Layers of Fear mamy spore oczekiwania po ekipie Bloober Team. Dotychczas opublikowane materiały pokazują jednak, że gra sprosta oczekiwaniom. Gameplay z E3 był bardzo dobry, do tego ogłoszono kilka gwiazd w obsadzie (Rutger Hauer, Arkadiusz Jakubik). Wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia i kolejnego świetnego rodzimego horroru. Szkoda tylko, że premiera została ustalona na sam koniec długiego weekendu, a nie jego początek.

Premiera: 15 sierpnia 2017
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Darkwood – Acid Wizard Studio

Ładnych parę lat czekaliśmy aż Acid Wizard zakończy prace nad Darkwood i wreszcie się doczekaliśmy. Wprawdzie przez ten długi okres entuzjazm nieco opadł, ale nadal jest to świetnie zapowiadająca się produkcja. Spójrzmy tylko na dane ze Steam Early Access – 93% pozytywnych recenzji graczy i około 50 000 sprzedanych kopii (via Steam Spy). Robi wrażenie jak na produkcję autorstwa trzech osób. Obecnie najbardziej chwalony jest mroczny klimat i elementy survivalowe. Darkwood potrafi przestraszyć i pod tym względem na pewno będzie godnym rywalem dla Observera. Premiera akurat dwa dni po debiucie produkcji Bloobera.

Premiera: 17 sierpnia 2017
Platformy: PC

Project Remedium – Atomic Jelly / PlayWay

Poznańskie Atomic Jelly, studio założone przez byłych pracowników owianego legendą Dark Stork Studios, coraz mocniej skupia się na promocji Dywizjonu 303. Nie oznacza to jednak, że studio zapomniało o wydaniu swojej debiutanckiej gry. Mój pierwszy kontakt z Project Remedium nie był zbyt pozytywny, ale mimo wszystko twórcom udało się doprowadzić projekt do imponującego stanu. Ostatnie demo jakie ogrywałem było już na znacznie wyższym poziomie, co daje spore nadzieje na ciekawy shooter. Na pewno będzie nietypowy – akcja rozgrywa się wewnątrz ciała małej dziewczynki, w którym naszym celem będzie walka z zagrażającymi zdrowiu bakteriami.

Premiera: 14 sierpnia 2017
Platformy: PC

X-Morph: Defense (Exor Studios)

Na koniec produkcja, która jako ostatnia załapała się na premiery sierpnia. O planach wydania X-Morph jeszcze w tym miesiącu ekipa Exor Studios poinformowała wczoraj. Dlaczego warto czekać na tę produkcję? Myślę, że jej największym atutem będzie bardzo rozbudowana destrukcja otoczenia. Możliwość niszczenia całych wieżowców robi wrażenie. Oby tyko konsolom starczyło mocy obliczeniowej. Na dotychczas opublikowanych materiałach X-Morph wygląda bardzo atrakcyjnie (zwłaszcza dla fana gatunku), ważne więc aby optymalizacja nie zniszczyła całego efektu.

Premiera: 30 sierpnia
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

 

Comments

comments