PlayWay zaraportował pierwsze wyniki, które jednoznacznie mówią to czego się spodziewaliśmy – sprzedaż Car Mechanic Simulator 2018 nie zawodzi.

W poniedziałek pisałem o niezbyt pozytywnym odbiorze Car Mechanic Simulator 2018 przez graczy na Steamie, którzy narzekają na błędy i optymalizację. Nie przeszkodziło to jednak w genialnej sprzedaży gry. PlayWay właśnie poinformował, że koszty produkcji zwróciły się jeszcze w dniu premiery. Liczba sprzedanych kopii jest aż sześciokrotnie większa niż w przypadku CMS2015 w analogicznym okresie.

Sprzedaż Car Mechanic Simulator 2018 w liczbach (stan na 4 dni po premierze)

  • 75 000 kopii podstawowej wersji gry
  • 47 000 kopii Mazda DLC
  • 46 000 kopii Dodge DLC

Pamiętajmy, że część osób zdecydowała się od razu na kupno Car Mechanic Simulator 2018 razem z dodatkami (Silver Edition), stąd aż tak wysoki popyt na DLC. Wynik imponujący, ale na pewno niedoszacowany. PlayWay informuje, że nie posiada jeszcze danych dotyczących sprzedaży z rynku detalicznego (zakładam, że chodzi o pudełka), a więc nie są one uwzględnione w powyższych liczbach.

Plany na przyszłość – konsole, mobile i łatki

Obecnie priorytetem dla ekipy Red Dot Games jest połatanie gry. Tylko wczoraj Steam zaczął mi ściągać dodatkowe aż 8 GB danych! Najbliższe dni pokażą jak mocno wpłynie to na jakość. Oprócz tego trwają prace nad wersją konsolową (Xbox One, PlayStation 4) oraz na urządzenia mobilne.

Comments

comments