Polskie premiery września to jeden hicior, DLC i kilka indyków. Zestaw w sam raz na rozpoczęcie jesiennej ofensywy gier AAA.

Numerem jeden we wrześniu będzie Ruiner, na którego w redakcji mocno czekamy od dawna. Oprócz niego do sprzedaży trafi robiona od dawna logiczna Archaica. Kolejny projekt, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Oprócz tego zagramy w między innymi w DLC do Sniper: Ghost Warrior 3, odkurzymy Switcha i wrócimy do Czarnobyla.

Ruiner – Raikon Games

Na początek tytuł, na który czekamy najmocniej. Ruiner to debiut Raikon Games, ale i jeden z kandydatów do miana najlepszej polskiej gry 2017. Na dotychczas opublikowanych materiałach klimat aż wylewa się z ekranu, a szybka akcja pompuje adrenalinę do krwi. Czy coś w tym projekcie może się nie udać? Wygląda świetnie, sprawa wrażenie przemyślanego i ma wsparcie solidnego wydawcy. Premiera akurat tuż przed wysypem największych tegorocznych premier, ale jeszcze nie na tyle blisko, abyśmy musieli martwić się o sprzedaż. Będzie hicior!

Data premiery: 26 września
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Archaica: The Path of Light – TwoMammoths

Archaica powstaje tak długo, że nie jestem w stanie napisać kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym projekcie. Od początku produkcja wzbudzała u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony jest to tylko gra logiczna, bez jakiegoś szczególnie wyszukanego twistu. Z drugiej Archaica wygląda przepięknie i cieszy oko na każdym kroku. To moim zdaniem powód, dla którego warto sięgnąć po produkcję duetu Two Mammoths. Piszę to nie tylko na podstawie opinii po zobaczeniu screenów i filmików, ale również ogrania kawałka pełnej wersji.

Data premiery: 8 września
Platformy: PC

Sniper: Ghost Warrior 3: Sabotage – CI Games

Gracie jeszcze w Sniper: Ghost Warrior 3? Po premierze gry ciężko mówić o wielkim optymizmie, a więc nie zdziwię się jeśli fabularne rozszerzenie przejdzie bez echa. Co ciekawego przygotowali twórcy? Nowy teren, nowy bohater i fabuła skoncentrowana na sabotowaniu gruzińskiej armii. Multiplayera jak nie było tak nie ma. Jako typowo „singlowy” gracz nie powinienem mieć z tym wielkiego problemu, ale z drugiej strony zawsze krzywo się patrzy na niedotrzymywanie obietnic.

Data premiery: 5 września
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Robonauts – QubicGames

Kolejny duży projekt QubicGames, tym razem po raz pierwszy multiplatformowy od dnia premiery. W Robonauts grałem między innymi na PGA i skłamałbym mówiąc, że nie mogę doczekać się premiery. To co do tej pory prezentowano to raczej mała produkcja, która może pełnić głównie rolę prostej rozrywki między większymi tytułami. Z drugiej strony na targach stoisko z Robonauts zawsze przyciągało mnóstwo dzieciaków, które ewidentnie mocno wciągnęła produkcja QubicGames. Jeśli więc ktoś ma dzieci, powinien zainteresować się tym tytułem. Premiera we wrześniu, ale dokładny dzień nie został jeszcze podany.

Data premiery: wrzesień
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Astro Bears Party – QubicGames

Drugi projekt QubicGames, tym razem znacznie mniejszy i przeznaczony tylko na Nintendo Switch. Astro Bears Party to produkcja skierowana do osób, którym gry imprezowe są potrzebne do szczęścia. Gameplay jaki Michał nagrał na Gamescomie pokazuje, że czeka nas raczej mało skomplikowana rozgrywka. Na imprezie może się to jednak sprawdzić. Podobnie jak Robonauts, Astro Bears Party nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Studio deklaruje jednak, że będzie to ten miesiąc.

Data premiery: wrzesień
Platformy: Nintendo Switch

Chernobyl VR Project – The Farm 51

Na koniec jeden projekt, który trafi na kolejną platformę. Chernobyl VR Project na PC rynku nie zawojował i ciężko się temu dziwić. VR to jednak piekielnie trudny kawałek chleba. Wersja na PlayStation 4 powinna mieć jednak łatwiej, ponieważ PS 4 VR jest najpopularniejszym sprzętem do wirtualnej rzeczywistości. Sukces, chociaż mały, bardzo się przyda The Farm 51, zwłaszcza po premierze Get Even. Data premiery nie została jeszcze podana ze względu na trwający proces certyfikacji. Wrzesień jest jednak niemalże pewny.

Data premiery: wrzesień
Platformy: PlayStation 4 VR

Prawdopodobnie we wrześniu jeszcze kilka innych gier trafi na kolejne platformy, ale z racji braku konkretnych dat premier nie będę o nich pisać. Wspomnę tylko o Lichtspeer na Switcha. Jeśli cokolwiek w tej kwestii się zmieni, na pewno będziemy o tym informować.

Comments

comments