Najlepsza gra z portfolio studia The Farm 51 wyjdzie w pudełku na kolejnej konsoli.

Tak, tak. Chernobylite we wrześniu ubiegłego roku za sprawą wydawnictwa Perp Games wyszło na PlayStation 4. Co więcej, pod swoje skrzydła wziął ją także znany wszystkim dystrybutor Cenega. Oczywiście pudełko dumnie pręży się na mojej półce.

Chernobylite na PlayStation 5

I trochę z zaskoczenia All In! Games, będący wydawcą tytułu na konsolach, zapowiedział fizyczne wydanie na PlayStation 5 przy współpracy ze wspomnianym Perp Games. W zestawie będzie wydrukowana mapa Zony, cyfrowe dodatki w postaci artbooka „The Art of Chernobylite”, ścieżki dźwiękowej i pocztówek. Ceny na razie nie znamy. Także i tu dystrybucją w Polsce zajmie się niezawodna Cenega.

Zapowiedź jest związana z premierą Chernobylite na najmocniejsze konsole oraz wersji PC Enhanced Edition, co nastąpi 21 kwietnia. Każdy kto posiada już grę dostanie całkowicie darmowy upgrade, niezależnie od platformy. Wersja na konsole najnowszej generacji ma wyglądać jeszcze lepiej, dodane zostaną także dwa trybu graficzne: dynamiczny (4K i 30 FPS) i ultra detale (1080p i 60 FPS). Do tego dojdzie obsługa padów DualSense na PlayStation 5. Będzie grane.

Do tej pory na PlayStation 5 wyszło 9. polskich gier w wydaniach pudełkowych. Kolejne 4. zostały zapowiedziane.

Comments

comments