Sporo ostatnio zapowiedzi pudełkowych wydań polskich gier na konsole. Kolejną taką produkcją jest Chernobylite. Ważna aktualizacja na końcu newsa!

Survival horror RPG w klimatach science-fiction od gliwickiego studia The Farm 51 konsolową premierę będzie mieć latem, a studio właśnie zapowiedziało, że pojawi się w sprzedaży także w wersji fizycznej. Na PlayStation 4 wyda ją Perp Games, które w portfolio ma już jedną polską grę – Yupitergrad. Opisywałem to wydanie, mające fajny bonus, więc polecam wrócić do tego tekstu.

Niestety nie znamy szczegółów wydania Chernobylite na PS4, ale mają być podane w niedalekiej przyszłości. Jestem ciekaw ceny, bo Yupitergrad kosztował poniżej 100 zł, a w wersji cyfrowej tylko 59 złotych. Przy grze studia The Farm 51 półka cenowa jest wyższa, bo na PC kosztuje stówkę. Jak tylko będę coś wiedział, od razu dam Wam znać.

Chernobylite będzie miał premierę na PC (28 lipca) i PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Data premiery na nowej generacji konsol nie została ogłoszona.

AKTUALIZACJA

Jak poinformowała mnie Cenega, maja w planach wydanie pudełkowego Chernobylite na rynku polskim. W fizycznej wersji na PlayStation 4 znajdzie się wydrukowana mapa Zony, cyfrowe pocztówki i artbook „The Art of Chernobylite” oraz inne dodatki. Premiera 10 września.

I trochę o grze, prosto z prasówki:

Chernobylite to science-fiction survival horror RPG rozgrywający się w niezwykle realistycznej, zeskanowanej w 3D, czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Wciel się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika czarnobylskiej elektrowni jądrowej powracającego po 30 latach do Prypeci, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia narzeczonej. Na drodze do prawdy będziesz musiał się zmierzyć z wrogimi żołnierzami, innymi stalkerami eksplorującymi Zonę, ponadnaturalnymi stworzeniami oraz nieprzyjaznym środowiskiem. Przygotuj się na ekscytującą przygodę, która zmusi Cię do walki o przetrwanie, zmierzenia się z Twoim strachem, utraconą miłością oraz dręczącą Cię obsesją, a wszystko po to, aby zdekonspirować spisek.

Comments

comments