Dobre wieści dla kolekcjonerów i fanów gier studia Forever Entertainment.

Polska spółka poinformowała o podpisaniu umowy z francuską firmą Microids, na wydanie w wersji fizycznej czterech swoich gier. Chodzi o remake’i, które tworzą na podstawie licencji od studia SEGA. Jeden z nich – Panzer Dragoon: Remake, przygotowany przez MegaPixel Studio – miał już premierę w roku 2020. Wtedy gra trafiła na PC, PlayStation 4, Switcha, Stadię i Xboksa One. Przygotowywane są także porty na nową generacje konsol – PlayStation 5 i Xboksa Series X. Pozostałe trzy tytuły są w trakcie produkcji, a mowa tu o Panzer Dragoon II Zwei: Remake, The House of the Dead: Remake i The House of the Dead II: Remake.

W komunikacie giełdowym nie ma tej informacji, ale o wydaniach zdanie więcej podaje francuski wydawca Microids. Gry będą sprzedawane na całym świecie i będą dostępne w dwóch wersjach – zwykłej oraz kolekcjonerskiej.

Zaskakuje mnie tutaj umowa na wydanie Panzer Dragoon: Remake. Gra została już wypuszczona w pudełkach przez Limited Run Games. Na PlayStation 4 i Switcha trafiła wersja zwykła oraz opisywanym przeze mnie Classic Edition. Ale to nie koniec. Powiązane z Forever Entertainment wydawnictwo Forever Limited także zapowiedziało wersje fizyczne. Tutaj na Switcha trafią aż trzy wydania – zwykłe, Limited Edition i Exclusive Edition – obszernie pisałem o nich w tym miejscu. Jedyna „wolna furtka” zostaje przy Xboksie One oraz – na co bym stawiał – przy niewydanych jeszcze portach na PlayStation 5 i Xboska Series X.

Comments

comments