Długo czekaliśmy na wieści od studia Pentacle, ale w końcu dostaliśmy to na co czekaliśmy. Datę premiery.

O The Works Of Mercy było głośno od samego początku, głównie za sprawą przygotowywanego scenariusza i trailera, który pobudzał wyobraźnię. Gracz chcąc chronić swoją porwaną rodzinę, musi wykonywać polecenia porywcza. Problem w tym, że dostaje zlecenia zabicia wskazanych osób. Jak chwalili się twórcy, psychologiczny thriller jest inspirowany klasyką gatunku, w tym m.in. filmami Romana Polańskiego: „Wstręt” i „Lokator” oraz „Lśnieniem” Stanley’a Kubricka.

Zakończona sukcesem kampania na Kickstarterze zakończyła się dwa lata temu. Długo czekaliśmy na chociażby datę premiery, którą w końcu poznaliśmy – gra na Steamie pojawi się 7 czerwca. A co z wersjami konsolowymi czy VR, które także były zapowiedziane? W materiałach nie ma o nich ani słowa, więc zapytałem u źródła.

„Szczerze mówiąc to jeszcze nie wiemy. Jak PC się sprzeda, to na pewno zrobimy na PlayStation 4 i Xboksa One. Z VR też jeszcze zobaczymy. Wszystko zależy od sprzedaży PC.” – informuje nas studio Pentacle.

Jako, że grę wsparłem na Kickstarterze, kopię dostanę trochę wcześniej. Pozostali zainteresowani mogą grę dodać do swojej steamowej listy życzeń. Jakbyście mieli wątpliwości, to na koniec macie nowy, klimatyczny trailer.

Comments

comments