Przedostatnia część naszego wielkiego zestawienia polskich gier, w które pojawią się w roku 2018. Wyjątkowo obfity w symulatory.

Tekst z racji ilości materiału i mediów podzieliliśmy na dziewięć części, prezentując gry w kolejności alfabetycznej. Po tytule podajemy platformy, nazwę studia i ewentualnie wydawcy – jeśli jest z Polski. A na samym dole znajdziecie linki do wszystkich odsłon zestawienia.

Tactical Mind (Switch – Drageus Games / QubicGames)

Mateusz
Kolejny mały projekt od QubicGames. Sprzedadzą dwie kopie na krzyż i się zwróci. Rynku jednak takimi produktami raczej nie da się podbić.

Michał
Trudno jest zajawić strategiczne puzzle, bez poznania ich zasad. Mimo to Tactical Mind może przebić się na Switchu, bo podobnych produkcji za wiele nie ma. Atutem jest lokalny multiplayer dla dwóch graczy.

Tank Mechanic Simulator (PC – Degenerals / PlayWay)

Mateusz
Kolejny symulator od PlayWay opierający się na mechanice znanej z Car Mechanic Simulator. W jednej z części naszego zestawienia pisałem o symulatorze mechanika motocykli. Wspominałem wtedy o Train Mechanic Simulator, który wielkim hitem nie był. Myślę, że Tank Mechanic podzieli jego los. Naprawiać samochód czy motocykli – fajna sprawa. Naprawiać pociąg czy czołg? Nikt z nas w domu takich maszyn nie ma, a więc symulator ich naprawy pewnie nie rozgrzeje graczy.

Michał
W dobie wielkiej popularności World of Tanks jest szansa, że Tank Mechanic Simulator osiągnie znaczny sukces. Gracz wciela się we właściciela muzeum, który zbiera informacje, szuka wraków, wydobywa je, przeprowadza gruntowna renowację, by finalnie pojazd trafił na wystawę. Każdy element tego procesu jest ważny, dzięki temu grę jest dość mocno rozbudowana. Miłośnicy militariów powinni być zachwyceni.

The Chronicles of Nyanya (PC – Hamstercube / Fat Dog Games)

Mateusz
Ani to mądre, ani ładne. Chronicles of Nyanya próbuje wyróżnić się humorem, ale ten do mnie nie trafia. Nie wszystko co absurdalne od razu jest śmieszne.

Michał
Kocie RPG w świecie fantasy. Oldschoolowa grafika, masa humoru i „chodzenie po mapie urozmaicone zagadkami logicznymi na poziomie absolwenta marketingu”. Może właśnie przez swoją oryginalność osiągnie sukces?

The Dinosaur Operation (PC – Hi5 Games / PlayWay)

Mateusz
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że min. 90% nabywców tej gry kupi ją, bo uzna że to coś podobnego do ARK: Survival Evolved. Już widzę ich rozczarowanie jak okaże się, że to produkcja o leczeniu dinozaurów.

Michał
FPP i dinozaury? Czyżby konkurencja dla podobnego Far Cry Primal? Otóż nie, bo w The Dinosaur Operation gracz ma za zadanie… leczyć dinozaury. Taki prehistoryczny Surgeon Simulator. Pomysł oryginalny, nie powiem, wygląda też przyzwoicie. Co prawda nie wiem jak można wyrwać zęba Tyranozaurowi, bez utraty głowy, ale jest tu potencjał.

The Excalibur Defense (Switch – Drageus Games / QubicGames)

Mateusz
O grze nie wiemy nic. Szkoda, chociaż opublikowane na stronie twórców grafiki pojazdów prezentują się całkiem nieźle. Myślę, że ekipa powinna mocno przyłożyć się do designu, wtedy The Excalibur Defense będzie miało szanse na rynku. Zbyt rozbudowanej mechaniki po małym studiu robiącym trzy gry jednocześnie się nie spodziewam.

Michał
O tej grze wiadomo tyle, że jest kontynuacją gry Mad Carnage, która… jeszcze nie wyszła i o której też prawie nic nie wiadomo. Tworzenie przez małe studio dwóch gier równocześnie [trzech, jeszcze Tactical Mind – przy. Mateusz], może nie wyjść a dobre.

The Excalibur Defense

The Unholy Society (PC – CATastrophe Games / Fat Dog Games)

Mateusz
Podoba mi się design i pomysł na historię. Oby tylko autocenzura spowodowana poprawnością polityczną nie zahamowała twórców przed wprowadzeniem do gry kilku kontrowersyjnych żartów. Trzymam kciuki, bo zabawnych przygodówek nigdy dość.

Michał
Humorystyczna przygodówka o emerytowanym egzorcyście, który walczy z Szatanem czy dziewczynką ze studni z filmu Ring. Wiem, że brzmi trochę absurdalnie, ale mam wielki apetyt na tę produkcję. Turowe walki i bardzo przyjemna grafika, to tylko dodatkowe atuty.

The Works of Mercy (PC, PlayStation 4, Xbox One, VR – Pentacle / PlayWay)

Mateusz
Przez dłuższy czas bez nowych materiałów mój entuzjazm nieco opadł. Ekipa Pentacle powinna pokazać coś nowego, aby lepiej wyjaśnić czym będzie The Work of Mercy. Na razie mamy jedno wideo z ładnymi, ale jednak bardzo statystycznymi pomieszczeniami.

Michał
Gra powstaje ponad dwa lata i zwróciła na siebie uwagę bardzo przyjemną oprawą oraz tematyką. Pod wpływem szantażysty gracz staje się mordercą, bo to jedyna szansa na uratowanie swojej rodziny z rąk porywacza. Co prawda premiera The Works of Mercy została przesunięta, ale lepiej później i dobrze.

Thea 2: The Shattering (PC – MuHa Games)

Mateusz
Trzymam kciuki za ten projekt, bo jedynka odniosła spory sukces. Niestety nigdy nie dane mi było w nią zagrać. Za bardzo zabiegany jestem, aby znaleźć czas na bardziej wymagające produkcje. Mimo wszystko będę miał ten tytuł na oku i z przyjemnością przeczytam o jego sukcesach.

Michał
Po sporym sukcesie jedynki, studio MuHa Games poszło za ciosem. Druga część turowej strategi utrzymanej w klimacie słowiańskiego fantasy uzyskała finansowanie na Kickstarterze, dzięki czemu może powstaną też wersje konsolowe.

Thief Simulator (PC – GrabTheWallet Studio / PlayWay)

Mateusz
Gdzie Thief spotyka symulatora od PlayWay. Brzmi jak połączenie absurdu, profanacji i odrobinę potencjału. Jeśli twórcy dodadzą do gry kilka losowych mechanik, jutuberzy pewnie będą zachwyceni.

Michał
Czego to już nie wymyślą. Symulator złodzieja, czyli trochę symulatora, skradanki i planowania włamań. Kradnij co popadnie, sprzedawaj łupy, kupuj nowe gadżety. W zalewie symulatorów ciężko się przebić, więc najważniejszy jest pomysł.

Mateusz
Tak przy okazji wpadł mi do głowy pomysł na grę – Thief w rzucie izometrycznym. Nie Thief Simulator, tylko ten oryginalny Thief. Grałbym. W razie czego pomysł do wykorzystania, oddam w dobre ręce za procent ze sprzedaży.

Total Tank Simulator (PC, PlayStation 4, Switch – Noobz From Poland / QubicGames)

Mateusz
QubicGames chwali się dużym zainteresowaniem tym tytułem. Poniższe wideo nie wygląda jednak jak gotowy produkt, a nieco bardziej zaawansowany prototyp. Albo alpha. W każdym razie nie widzę w tym finalnego obrazu gry. Jestem jednak skłonny wyobrazić sobie, że całkiem spora grupa osób zainteresuje się tym tytułem. Jest w nim coś ciekawego, co ciężko mi zdefiniować.

Michał
O czym może być gra ze słowem Tank Simulator w tytule, jeśli nie jest symulatorem? Strategią wojenną, z szeregiem różnych jednostek. Prócz trybów dla pojedynczego gracza, jest multi i mody. Do tego nietypowa oprawa graficzna, więc teoretycznie może się to sprawdzić.

POLECAMY SPRAWDZIĆ WSZYSTKIE CZĘŚCI NASZEGO PRZEGLĄDU, KTÓRE REGULARNIE POJAWIAJĄ SIĘ NA NASZEJ STRONIE:

Pierwsza część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Druga część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Trzecia część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Czwarta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Piąta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Szósta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Siódma część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Dziewiąta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku

Comments

comments