Kontynuujemy nasze zestawienie 90 polskich gier, które trafią na rynek w 2018 roku. Ta dziesiątka zdominowana została przez symulatory.

Tekst z racji ilości materiału i mediów podzieliliśmy na dziewięć części, prezentując gry w kolejności alfabetycznej. Po tytule podajemy platformy, nazwę studia i ewentualnie wydawcy – jeśli jest z Polski. A na samym dole znajdziecie linki do kolejnych odsłon zestawienia, które w najbliższych dniach regularnie będą pojawiać się na naszej stronie.

Car Demolition Clicker (PC – Blue Sunset Games / PlayWay)

Mateusz
Niespecjalnie wiem co w tym interesującego, ale podobno wiele osób gra w clickery. Potencjalny hit w biurach korporacji motoryzacyjnych.

Michał
Ja tak lubię clickery, choć grałem chyba tylko w dwa. Pytanie, jak ta gra ma na siebie zarobić. Z drugiej strony jest demolka, więc automatycznie jestem zainteresowany. Co prawda myślałem, że to będzie rozmontowywanie pojazdów, a jest ostrzał. To na plus. Mateusz nie chce, więc z chęcią sprawdzę z czym to się klika.

Car Trader Simulator (PC – Live Motion Games / PlayWay)

Mateusz
Czysty koniunkturalizm. Car Mechanic Simulator świetnie się sprzedaje, a więc nic dziwnego że PlayWay wycina z niego jeden element i w rozbudowanej formie próbuje sprzedać to jako osobna gra. Gwoli ścisłości, nie mam do nich żalu. Takie firmy też muszą być na rynku.

Michał

Tysiące aukcji, w których można ukryć pewne fakty dotyczące stanu samochodu, licytacje, sprzedaż nawet złomu. Gra na pewno podbije biura komisów samochodowych, a hasło „Niemiec płakał jak sprzedawał” zyska na znaczeniu. Zwróciłem tez uwagę, że mapa jest żywcem wyjęta z gry 911 Operator studia Jutsu Games. Kompletnie nie moja bajka. PS. Sprzedam Opla!

Castle of Heart (Switch – 7Levels)

Mateusz
Debiutancki projekt ekipy 7Levels, która chce skupić się na Switchu. Pewnie po kupnie konsoli Nintendo będzie to jedna z pierwszych gier jakie ogram. Głównie dlatego, że na żadnym innym sprzęcie nie będę miał takiej możliwości. Niestety jedyne materiały jakie możemy pokazać to poniższy filmik. Szału na razie nie ma.

Michał
Widziałem tę produkcję na Gamescomie i PGA, lecz niestety nie starczyło czasu by ją ograć. Przyznaję, jak na możliwości Switcha prezentuje się poprawnie i ciekawi mnie połączenie platformówki z elementami – małymi ale jednak – walki.

Coma (PC – Light Echo)

Mateusz
Plusem tekstów jak ten jest to, że pozwalają odkryć kilka potencjalnych perełek. Coma jest jedną z nich. Zapowiada się bardzo klimatyczna produkcja. Szkoda tylko, że gameplay z poniższego wideo to wczesny prototyp. Ciężko więc wyobrazić sobie o ile lepiej będzie wyglądać gotowa wersja.

Michał
Niestety mnie Coma nie przekonuje, mimo, że klimaty cyberpunkowe sa mi bardzo bliskie. Była kampania na Indiegogo, lecz z tego co widzę została zamknięta, więc nie tylko ja mam wątpliwości. Nie chcę być niesprawiedliwy, ale nie miałem okazji zagrać na żadnych targach. Mam nadzieję, że przytrafi się taka okazja w tym roku.

Contraband Police (PC – Crazy Rocks / PlayWay)

Mateusz
Chciałbym napisać, że to polskie Papers, Please! w 3D, ale chyba byłby to przesadny optymizm. Jutuberzy powinni jednak mieć z tej gry świetny materiał na kolejne filmy.

Michał
Zainteresowała mnie tematyka, ale nie wykonanie. Bycie celnikiem w kraju trzeciego świata daje spore możliwości, łącznie z demolowaniem samochodu cywila. I w sumie to mnie najbardziej zainteresowało w tej produkcji. Bez emocji.

Cooking Simulator (PC – Wastelands Interactive / PlayWay)

Mateusz
Zastanawia mnie dlaczego ta gra nie trafiła na rynek w zeszłym roku. Czekanie 1-2 lata na premierę w przypadku symulatorów to rzadko spotykane zjawisko. Mimo wszystko trudno mi uwierzyć, że dodatkowy czas zostanie przeznaczony na dopieszczenie gry. Patrząc po dotychczasowych materiałach więcej będzie tam robienia sobie jaj niż faktycznego gotowania.

Michał
Jest demolka, jest i moje zainteresowanie. Trzeba przyznać, że gra wykonana jest bardzo solidnie, cieszy wiele możliwości i atrakcji czekających na gracza w kuchni. W końcu chyba każdy chciał podpalić składzik, rzucać kuchennymi nożami czy wsadzić gaśnicę do mikroweli. Jeśli za tymi wspaniałymi możliwościami pójdzie warstwa symulacyjna, dla maniaków stania przy garach, to jest szansa na sukces.

Cow Catcher Simulator (PC – dev4play / Fat Dog Games)

Mateusz
Brzydka, mało mądra gra z mnóstwem krów i błędów. Sorry, ale nie.

Michał
Latanie w wingsuicie i porywanie krów? Takiej abstrakcji jeszcze nie było. Niestety brak gameplay’u nie pozwala określić jakości tej nieszablonowej produkcji. Chyba, że przekonuje was hasło: „Kradnij wspaniałe krowy. Zarabiaj cowcoinsy”? Będzie śmiesznie.

Cubers (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One – Tomasz Dziobek / Teyon)

Mateusz
Przy zalewie indyków ten prezentuje się całkiem sympatycznie. Grafika jest ładna i ma swój styl, a gameplay wygląda na bardzo płynny i satysfakcjonujący. Pytanie, czy proste plansze szybko się nie znudzą. Szkoda, że ominęło mnie zeszłoroczne PGA (podziękowania dla PKP), bo chętnie sprawdziłbym demo.

Michał
Indyk pełną gębą, do tego ładnie wykonany i co najważniejsze, wciągający. Cubers ma szansę stać się fajną gra na party games. Niestety demo targowe oferowało fragment rozgrywki i mam wielką nadzieję, że za totalną sieczką będzie kryło się coś jeszcze.

Die for Valhalla! (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One – Monster Couch)

Mateusz
Demo ogrywałem już jakiś czas temu i byłem względnie zadowolony. Względnie, ponieważ nieco za bardzo raził mnie poziom trudności. Jeśli więc finalnie Die for Valhalla! będzie bardziej stawiać na przyjemną rozwałkę niż duże wyzwanie, ja będę bardzo zadowolony.

Michał
Jeśli chodzi o hack’n’slashery, to dla mnie numer 1. Skatowałem demo do granic rozsądku, więc wiem co mówię. Jeśli tęsknicie za Castle Crashers, to macie fajną i wciągająca alternatywę. Wielkim plusem jest nie tylko fajna oprawa graficzna, ale i rozbudowanie oraz możliwości wikingów.

Don’t Be Afraid (PC – Broken Arrow Games / Movie Games)

Mateusz
Horror taki sam jak dziesiątki innych na rynku. Nie widzę tam niczego oryginalnego i ciekawego w oprawie wizualnej, rozgrywce czy pomyśle na historię. Niestety nie wróżę sukcesu. Jeśli w takie gry ma inwestować Movie Games, życzę im sporo szczęścia. Bardzo się przyda.

Michał
Teaser nie mówi praktycznie nic, ciężko tez znaleźć coś więcej na temat tej gry. Dla mnie to jedna wielka niewiadoma.

POLECAMY SPRAWDZIĆ WSZYSTKIE CZĘŚCI NASZEGO PRZEGLĄDU, KTÓRE REGULARNIE BĘDĄ POJAWIAĆ SIĘ NA NASZEJ STRONIE:

Pierwsza część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Trzecia część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Czwarta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku.
Piąta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Szósta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Siódma część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Ósma część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku
Dziewiąta część naszego zestawienia 90 polskich gier, w jakie zagramy w 2018 roku

Comments

comments