Kolejny raz polscy twórcy grają dla WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz już siódmy będzie prowadziła zbiórkę dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jak co roku, prócz kwest, wrzucania pieniędzy do puszek i całej masy innych okazji do wsparcia WOŚP, ze swoimi aukcjami do akcji dołączają się polscy twórcy. W latach ubiegłych była to m.in. ważąca ponad 100 kilogramów figura Geralta, opcja umieszczenia swojej twarzy w grze Gwint czy kolekcjonerska edycja gry Puszka Pandory na ZX Spectrum z autografem twórcy Marcina Borkowskiego. W roku ubiegłym udało mi się np. upolować bardzo rzadką kolekcjonerkę Solstice studia MoaCube. Nie dość, że wyszło jej tylko 60 sztuk, do tego wyżebrałem autografy, to te kilkaset złotych poszło na WOŚP. Nie miałem z tym problemu, bo dostaję coś, na czym mi zależy i wspieram fundację, która kupiła sprzęt z którego korzysta także mój syn. Idealny układ.

A o co powalczyć możemy w tym roku? Jest to przede wszystkim oryginalne wydanie pierwszej polskiej gry na ZX Spectrum – Puszka Pandory. Szerzej pisałem o tym w tym miejscu. Jak podaje twórca, „jest to w tej chwili jedyny potwierdzony istniejący egzemplarz”. Ultra biały kruk. Sam bym chciał, ale aktualnie trzeba przelicytować kwotę 3306 zł. To chyba rekord jeśli chodzi o polskie gry.

Gliwicka spółka The Farm 51, twórcy m.in. Get Even, proponują m.in. wyjazd do Czarnobyla. Do tego skanowanie zwycięzcy aukcji, który w ten sposób trafi do najnowszej gry studia. Będzie także figurka 3D, przedstawiająca podobiznę tej osoby. Na koniec profesjonalna sesja foto, w której będzie można się wcielić w prawdziwego stalkera.

Jeden ze sztabów wystawił na aukcję wersję premium gry Dying Light firmy Techland. Raz, że ciężko ją teraz dostać, dwa posiada autografy twórców, więc jej wartość jest dużo wyższa niż cena standardowa.

WOŚP

Twórcy gry Darkwood, ekipa Acid Wizard Studio, także przyłączyła się do tegorocznej akcji WOŚP. Chętni mogą licytować zestaw, w które skład wchodzi gra w wersji cyfrowej, podpisany przez twórców artbook i koszulka z motywem Darkwood.

WOŚP

Nie lada gratkę dla fanów boksu przygotowało Vivid Games. Bo co powiecie na rękawicę bokserską z autografem słynnego Manny’ego Pacquiao? Tak tylko dodam, że był wielokrotnym mistrzem świata organizacji WBC, WBO i IBF. Aktualny bilans filipińczyka: 59-2-7 38 KO.

WOŚP

Krakowski Bloober Team zaprasza do licytacji pudełkowej wersji gry Observer, podpisanej przez samych twórców. Do tego firmowy kubek termiczny oraz dwie przypinki z grafiką z gry.

WOŚP

Na koniec mamy ofertę spółki Movie Games. Jest to nieokreślony zestaw gier, wydanych w 2017 i tych planowanych na 2018. Jest to na pewno Project Remedium i Orbital Racer, a jeśli chodzi o trwający rok – 303 Squadron: Battle of Britain i około 7-9 planowanych do wydania gier.

Na Allegro Charytatywni znajdziecie mnóstwo różnego rodzaju gier, zestawów od wydawców czy redakcji portali. Naprawdę jest w czym wybierać i pamiętajcie przy tym, że pieniądze idą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

Comments

comments