Aukcje wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą. Wśród nich jest jedna, która ma szansę pobić wszelkie polskie rekordy jeśli chodzi o kwotę zapłaconą za grę.

W roku ubiegłym na licytację WOŚP trafiła kolekcjonerska wersja gry Puszka Pandory, pierwszej polskiej gry komputerowej na ZX Spectrum. Została wydana w 2012 roku w liczbie 100 sztuk, więc jak widać jest mocno limitowana. Wystawił ją autor – Marcin Borkowski, dodał do tego autograf i cena końcowa wyniosła 2150 zł. Brawo. Ale w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Autor po raz kolejny postanowił wesprzeć WOŚP, lecz tym razem wystawił oryginalne wydanie Puszki Pandory. Jak podaje Marcin Borkowski, wyprodukowano tylko kilkadziesiąt sztuk. Na warszawskiej giełdzie na ul. Grzybowskiej zostało sprzedanych kilkanaście sztuk, a reszta zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Z informacji od autora wynika, że „jest to w tej chwili jedyny potwierdzony istniejący egzemplarz”. Oczywiście jej stan, jeśli chodzi o możliwość odtworzenia gry, jest nieznany. Gra została wydana w 1986 roku, więc ma ponad 30 lat.

Aukcja kończy się 19 stycznia, na razie wzięło w niej udział 10 osób, a cena wynosi… 2247 zł. Czyli już pobiła ubiegłoroczny rekord ustanowiony przez wersję kolekcjonerską. Mam nadzieję, że cena ostro jeszcze pójdzie w górę. Nie dość, że unikat, to jeszcze pieniądze idą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Comments

comments