W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze zbierane są na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a chcą w tym uczestniczyć także polskie studia produkujące gry.

Wspierać WOŚP można nie tylko poprzez wrzucanie pieniędzy do puszek, ale także poprzez liczna aukcje charytatywne. Właśnie w ten sposób do akcji dołączyły polskie studia. Jak pewnie pamiętacie, w ubiegłych latach do sprzedaży trafiła m.in. olbrzymia figura Geralta, można było też umieścić swoją twarz na karcie w grze Gwint, kupić kolekcjonerską edycję Puszki Pandory na ZX Spectrum z autografem twórcy Marcina Borkowskiego lub nawet jeden z niewielu ostałych się oryginałów z pierwszego wydania. Do tego były też dziesiątki mniejszych aukcji i tańszych gadżetów. A jak to wygląda w tym roku?

Artifex Mundi – My Brother Rabbit i Irony Curtain

Studio Artifex Mundi przygotowało dwa zestawy związane z grami My Brother Rabbit i Irony Curtain. W skład tego pierwszego wchodzi m.in. plakat, zaproszenie do studia i warsztaty, artbook z autografami, koszulkę, kody Steam na wszystkie ich produkcje czy jedyne pudełkowe wydanie tej gry. Na aukcji związanej z drugą produkcją znajdziecie m.in. flagę Matryoshki, pakiet gadżetów + każdy, jaki zostanie kiedykolwiek wyprodukowany, wycieczkę zabytkowym samochodem po najciekawszych miejscach związanych z historią PRL czy czapka uszatka. Jest w czym wybierać.

The Farm 51 – World War 3

Gliwickie studio The Farm 51 wystawiło na aukcję niedostępną już limitowaną edycję World War 3 z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W listopadzie w ramach charytatywnej akcji można było kupić ich 100 sztuk, ale zeszły z prędkością światła. Do aukcji WOŚP dorzucono jednak coś jeszcze. Wizytę w studio i spotkanie z twórcami WW3 oraz szkolenie strzeleckie z byłym operatorem jednostki GROM. Grubo.

100-lecie niepodległości Polski

IMGN.pro – Seven: The Days Long Gone

Studio IMGN.pro na rzecz aukcji WOŚP przeznaczyło prawdziwy strój głównego bohatera gry Seven: The Days Long Gone, dwie repliki sztyletów oraz sztuczne… podświetlane oko. Zestaw uzupełniony jest o pudełkową edycję limitowaną gry na PC, w której skład wchodzi m.in. artbook, płyta CD z kompozycjami Marcina Przybyłowicza na potrzeby gry. Dodatkowo do całości dorzucony jest oryginalny plakat z autografami twórców.

Retronics – 07 zgłoś się

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, twórcy gry „07 zgłoś się” i wydawca Retronics przygotowali zestaw związany z ww. produkcją. Jest to nowy tytuł na Atari XL/XE i praktycznie już niedostępny. W skład zestawu wchodzi pudełkowe wydanie „07 zgłoś się” z autografami twórców, 5 jednorazowych wejściówek do muzeum, pamiątkowa pocztówka i przypinka oraz breloczek. Wspomniana kasetowa wersja gry z Nyską wyszła w nakładzie tylko 10 sztuk, więc jest to niezwykły rarytas.

iFun4all – Serial Cleaner

Krakowskie studio iFun4all także przygotowało ciekawą aukcję na finał WOŚP. Jest to pudełkowe wydanie gry Serial Cleaner z autografami twórców oraz dodatkowymi gadżetami. Do tego dochodzi wizyta w biurze firmy i ogrywanie najnowszego dema powstającej nowej gry Ritual. I to w wersję demonstracyjną, w którą nie grał jeszcze nikt poza pracownikami studia.

Red Dot Games – Car Mechanic Simulator 2018

Studio Red Dot Games, twórcy gry Car Mechanic Simulator 2018, przygotowali zestaw związany ze swoją produkcją. Pudełkowa wersja CMS2018 z autografami twórców, koszulka, firmowy plecak i kilka innych gadżetów. Dla fanów serii pozycja obowiązkowa.

Pozostałe

W pozostałych aukcjach możecie też trafić na zestaw związany z grą Frostpunk, Wiedźmina 3: Dziki Gon z podpisami twórców, czy wersję kolekcjonerską tej gry. Jest też m.in. figurka Cyberpunk 2077, edycja kolekcjonerska Wiedźmin 2: Zabójcy Królów , This War of Mine Complete Edition na Switcha z gadżetami, karcianka Superhot i cała masa innych aukcji z ciekawymi rzeczami.

Celem 27. finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

Comments

comments