07 Zgłoś się to produkcja dedykowana 8-bitowym komputerom Atari XE/XL. Premierę miała w roku 2017, ale teraz wychodzi w kolejnej, bardzo limitowanej wersji pudełkowej.

Starsi czytelnicy na pewno pamiętają polski serial kryminalny pod tym samym tytułem i niesamowitego porucznika Borewicza z Milicji Obywatelskiej. Remake 07 Zgłoś się jest tekstową przygodówką, którą wypuścili Kaz, Muffy i Caruso, a pierwotnie została wydana na ZX Spectrum. Wersja na Atari XE/XL doczekała się w roku 2017 wydania na kartridżu w liczbie 100 sztuk, która dzięki firmie Retronics wyszła w klasycznym w big boksie. Jestem szczęśliwym posiadaczem jednego egzemplarza, a to jeszcze nie koniec historii tej gry.

Wspomniana firma Retronics zapowiedziała kolejne, bardzo limitowane wydanie. 07 zgłoś się ukazało się w wersji kasetowej i dyskietkowej, a do pudełka dołączony jest mały model milicyjnej Nysy. Tej samej, która widnieje na okładce. Obie wersje zostały wyprodukowane tylko po 10 egzemplarzy, a można je nabyć za 149 zł. Choć nie wiem czy jeszcze są dostępne – możecie zapytać pod [email protected] Ja swoją już zaklepałem.

Warto też zapoznać się z materiałem kanału Szafa z grami, gdzie o grze opowiada autor, Krzysztof „Kaz” Ziembik.

Comments

comments