Jak połączyć przyjemne z pożytecznym pokazał Roman Subik, autor gry Immunatio na konsolę… Pegasus.

Auto podczas pandemii postanowił nauczyć się assemblera i stworzyć produkcję na ten „nintendopodobny” sprzęt. O pomoc poprosił znajomych i na początku 2021 roku Immunatio ujrzało światło dzienne.

Na początku pandemii postanowiłem spełnić swoje odwieczne marzenie i w końcu napisać własną grę na Pegasusa. Z tego co czytałem, większość gier na konsole do wczesnych lat 90. powstawała w asemblerze i chciałem mieć podobne przeżycia, jak developerzy w tamtych czasach. Pewnie byłbym w stanie się poruszać szybciej w C, ale nie o to mi przy tym projekcie chodziło.” – napisał na Wykopie.

Immunatio to produkcja o walce z pandemią Covid-19, a dokładny opis Roman Subik przedstawił Dark Archonowi na arhn.eu:

Wcielamy się w leukocyta, który musi stawić czoło hordom koronawirusów. Po każdej rundzie można ulepszać swoją postać, zwiększając jej szczęście, atak oraz szybkość. Jest też system haseł do kontynuowania rozgrywki od wybranego poziomu. Gra oferuje 32 poziomy złożone z 5 unikalnych zadań o rosnącym poziomie trudności„.

Immunatio wspiera WOŚP

Autor postanowił wystawić grę na Allegro w ramach wsparcia 29. finału „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako, że był to jedyny fizyczny egzemplarz, jego cena osiągnęła aż 1050 zł. Całkiem niezła kwota, jak na grę na Pegasusa.

Jeśli jesteście zainteresowani, to auto wystawił też aukcję z romem Immunatio, który można odpalić przy pomocy emulatora. Cena – 10 zł, która także zasili konto WOŚP.

Comments

comments