Czeski sklep Xzone ujawnił grafikę prezentującą zawartość Dying Light 2 Deluxe Edition. Loga Fakes Forge nie ma, więc coś jest na rzeczy. Podstrona z grą została już zdjęta, ale można zakładać, że to jedna z wielu edycji przygotowywana przez Techland.

Wszyscy piszą o kolekcjonerce, ale na pudełkach z grą widać napis „Deluxe Edition”, więc nie wiadomo, czy to faktycznie wersja kolekcjonerska, kolekcjonerka deluxe, czy będzie też pudełkowe wydanie Deluxe, które tu jest dorzucone do zestawu. A co wchodzi w skład widocznej na grafice wersji?

Zawartość kolekcjonerki Dying Light 2

Jest kolekcjonerskie pudełko, fizyczna wersja Dying Light 2 Deluxe Edition, są naklejki świecące w ultrafiolecie i odpowiednia do tego latarka, figurka, artbook, mapa z sekretnymi lokacjami i steelbook. Tak wynika z podpisów na grafice, ale znajdują się tam jeszcze trzy pocztówki. Trzeba przyznać, że jest na bogato.

Zastanawia mnie figurka, która przyjmując skalę, może być naprawdę spora. Oczywiście na potrzeby wizualizacji została znacznie powiększona. Skąd taki wniosek? Przeliczając to na luźno: zwykłe pudełko gry na PS4 ma ok. 17 cm. Figurka na grafice ma wysokość „2 i 2/3 pudełka”, czyli wychodzi około 45 cm. Gigant. Niestety obok stoi pudełko całej kolekcjonerki, które jest dużo niższe. Także licząc na luźno: ma ono wysokość 1,5 pudełka gry na PS4, czyli wychodzi około 25,5 cm. Odliczając karton i wytłoczki zabezpieczające figurkę, może ona mieć ok. 20 cm. I tak nieźle.

Cana kolekcjonerki Dying Light 2

No i teraz najbardziej bolesna część newsa – cena. Według czeskiego sklepu ma wynosić 210 euro, co przeliczając według dzisiejszego kursu daje ok. 953 zł. Nie powiem, spora kwota, choć trzeba przyznać, że zestaw prezentuje się wspaniale.

Znając Techland jest to jedna z wielu przygotowanych wersji gry. Skąd taki wniosek? Pierwszy Dying Light doczekał się 5 różnych wersji, np. wcześniejsze Dead Island – aż kilkunastu (!). Przy Dying Light 2 można zakładać, że będą minimum trzy: zwykła, Deluxe i opisywana w tym tekście kolekcjonerka.

Niestety nadal czekamy na datę premiery Dying Light 2. Plotki niosą, że za niedługo coś się wydarzy, ale czy będzie to podanie wyczekiwanego dnia czy np. trailer, tego nie wiem, ale może się dowiem. Mimo wszystko czekam, bo to jedna z najważniejszych polskich premier tego (?) roku. No i zauważcie, że prezentowane pudełka dotyczą tylko PC, PlayStation 4 i Xboksa One, czyli starej generacji konsol.

Źródło: PSU via Reddit

Comments

comments