303 Squadron: Battle of Britain, produkcja poznańskiego studia Atomic Jelly, wystartowała z kampanią na Kickstarterze. Okazuje się, że jest szansa na wersje konsolowe zapowiedzianej tylko na PC gry.

Tytuł ten opowiada o losach słynnego lotniczego Dywizjonu 303, który jako pododdział RAF-u niezwykle skutecznie walczył m.in. podczas „Bitwy o Anglię”. 303 Squadron: Battle of Britain jest połączeniem strzelaniny z rozległą fabułą opartą na prawdziwych wydarzeniach oraz „symulatorem” mechanika. Gracz będzie mógł zarówno zwiedzać bazę, jak i grzebać w bebechach samolotów.

Wydawca PlayWay, który wystartował z kampania na Kickstarterze, jak zawsze ustawił niski próg i gra zostanie ufundowana przy zebraniu 12 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około 33 tysięcy złotych. Gdy pisze tego newsa, do sukcesu brakuje kilkuset dolarów, więc powodzenie zbiórki jest już pewne. Ciekawie robi się, gdy zbierze się większa suma. Od kilku wersji językowych, poprzez kamerę X-ray kill, misje dodatkowe, nowi bohaterowie czy wyzwania. Najważniejszy jest jednak port na Xboksa One (175 tys. dolarów kanadyjskich), PlayStation 4 (220 tys.) i wsparcie dla urządzeń VR (300 tys.).

Zbiórka kończy się 18 lutego, więc jest szansa na wersje konsolowe. Trzymam kciuki, bo od czasów Dogfight 1942 studia CI Games, polskich gier lotniczych mieliśmy aż zero. Premiera gry ma nastąpić jesienią tego roku.

Warto przypomnieć, że 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, który swoimi heroicznymi wyczynami zasłużył na miano jednych z najlepszych jednostek II wojny światowej. W pamięć historyków zapadł zwłaszcza fakt, że była to najskuteczniejsza jednostka Aliantów w czasie „Bitwy o Anglię”.

Comments

comments