Wielki sukces kampanii na Kickstarterze gry SacriFire od studia Pixelated Milk, jeśli wziąć pod uwagę polskie produkcje.

Potrzebowali 82 000, dostali ponad 136 tys. euro, a zaufało im blisko 3400 osób. To 4. najwyższa kwota w historii zbiórek crowdfundingowych na polskie gry. Więcej uzbierały tylko Superhot, Chernobylite i Gamedec. To musi robić wrażenie. Ale ekipa Pixelated Milk ma spore doświadczenie, bo odpowiada chociażby za innego jRPG Regalia: Of Men and Monarchs czy strategię Warsaw. Teraz znacznie podnieśli poprzeczkę. Twórcy współczesnego jRPG SacriFire wymyślili w zbiórce kilka interesujących nagród, a jedna z nich jest wyjątkowo atrakcyjna.

W trakcie kampanii ogłosili, że SacriFire wyjdzie w wersji pudełkowej na PlayStation 4 i Switcha, a wyda je znane wszystkim Limited Run Games. I co robi Michał Król, który od lat zbiera wszystkie fizyczne wydania polskich gier, zwłaszcza na konsole, który w kolekcji ma każdą rodzimą produkcję na PS4 i najnowszą konsolę Nintendo? ZPRZEGAPIA to info. Tak, dowiedziałem się o tym teraz, kilka dni po zakończeniu zbiórki…

Za 40 euro (ok. 183 zł) można było zaklepać sobie jedną z nich, za obie cena wynosiła razy dwa. Teraz staram się dowiedzieć, czy LRG wyda je poza zbiórką na Kickstarterze – na co bardzo liczę. W innym wypadku albo moja kolekcja będzie niekompletna, albo będę polował na serwisach aukcyjnych i może – jeśli w ogóle będzie – kupię ją od jakiegoś handlarza za cenę kilka razy wyższą.

Na koniec, by nie było tak pesymistycznie, zobaczcie jak SacriFire wygląda. Cudo.

[AKTUALIZACJA] Twórcy poinformowali mnie, że wersje pudełkowe BĘDĄ dostępne także w normalnej sprzedaży <3

Comments

comments