Twórcy Regalia: Of Men and Monarchs ogłaszają swój najnowszy projekt – przedstawiające jedno z najważniejszych wydarzeń z polskiej historii Warsaw.

Najnowsza produkcja studia to strategia łącząca dwa elementy – prawdziwą historię Powstania Warszawskiego oraz mechanikę inspirowaną Darkest Dungeon. W pierwszym przypadku mówimy o w miarę wiernym odwzorowaniu faktów. Twórcy nie chcą wprowadzać do rozgrywki alternatywnego zakończenia, tylko skupić się na opowiedzeniu historii pojedynczych osób.

Rozgrywka w Warsaw kręci się wokół kilku obszarów. Z jednej strony mamy bezpieczną kryjówkę powstańców, z drugiej konieczne jest przemieszczanie się po ulicach Warszawy w poszukiwaniu cennych surowców. Wtedy bardzo łatwo wpaść na patrol Nazistów, co kończyć się będzie taktyczną walką. Twórcy przygotowali mnóstwo rodzajów broni i umiejętności, dzięki czemu kluczem do zwycięstwa będzie strategiczne podejście i odpowiednie dopasowanie sposobu walki do danego rodzaju wroga. Osoby, które grały w Darkest Dungeon wiedzą, czego można się spodziewać po Warsaw.

Wizualnie ekipa Pixelated Milk zdecydowała się na styl inspirowany pracami Mike’a Mignola. Deweloper wymienia przede wszystkim jego serię komisków Hellboy. Widać również drobne podobieństwa do Regalii. Warsaw jest jednak bardziej dopracowane, mroczniejsze i brutalniejsze niż poprzednia, kolorowa produkcja polskiego studia.

Warsaw ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku dzięki współpracy z gaming company, nowym wydawcą, który w portfolio ma również rodzime Project Warlock. Gra zmierza na PC, PlayStation 4 i Switcha. Po raz pierwszy będzie można w nią zagrać pod koniec marca na PAX East. Premiera w trzecim kwartale 2019 roku.

Comments

comments