Jeśli czytaliście u nas o planach ratowania studia CreativeForge Games to wiecie, że spółka pracuje nad strategiczno-symulacyjną grą Aircraft Carrier Survival. Teraz zobaczyliśmy pierwsze wideo z rozgrywki.

Prezentacja jest potwierdzeniem wcześniejszych założeń, że gra musi przejść badanie potencjału sprzedażowego. Jak widać CreativeForge Games i PlayWay widzą szansę na zarobek, więc gra trafiła do produkcji. Z drugiej strony, jak na preprodukcję, wygląda już całkiem nieźle

W Aircraft Carrier Survival gracz zostanie dowódcą lotniskowca w czasie II wojny światowej. Najważniejsze będzie szybkie podejmowanie decyzji i odpowiednie zarządzanie ludźmi. A wszystko po to, by radzić sobie z licznymi wyzwaniami, które przytrafią się okrętowi. Od bombardowań lotniskowca, przez ataki samobójcze samolotów wroga czy uderzenia torped, na rozwiązywaniu problemów z tego wynikających. Pożary, zalanie kadłuba, ale też załamanie psychiczne załogi, bunt, a nawet sabotaż. Dostępne misje będą obejmować rekrutowanie odpowiednich osób, dbanie o morale, ale też typowo wojenne zadania, jak przetrwanie lotniskowca i pomoc siłom powietrznym.

Twórcy zapewniają o wierności historycznej okrętu, ale jak ktoś zauważył na Steamie, na trailerze widać samoloty North American P-51 Mustang, które nie były dostosowane do startów z lotniskowca. Nie wiem czy to pomyłka czy pojazd zastępczy na potrzebę stworzenia wideo, ale takie detale muszą się zgadzać. Gra mocno przypomina niewydaną jeszcze grę Uboat tego samego wydawcy, więc nie zdziwię się, jeśli jej niektóre części zostały wykorzystane w Aircraft Carrier Survival. Jak będzie wyglądało to finalnie, dowiemy się po premierze.

Aircraft Carrier Survival ma mieć premierę na PC w drugim kwartale 2020 roku.

Comments

comments