Studio studia CreativeForge Games po bardzo dużym zamieszaniu i utracie prawie wszystkich pracowników, ma już wizję na przyszłość. To m.in. Hard West 2, Aircraft Carrier Survival i mobilna wersja Hard West.

Po komunikatach giełdowych można rzec, że CreativeForge Games ma się lepiej. Spółka ma duże plany, zapowiada kolejne gry i strategie działania. Pytanie, ile z tych projektów powstaje przy pomocy podmiotów zewnętrznych?

Hard West 2

Tak jest z kontynuacją strategi turowej Hard West. Dziejąca się na dziwnym zachodzie gra, sprzedała się znakomicie. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że jest to w okolicy 400 tysięcy egzemplarzy. Nie dziwi więc fakt, że zapowiedziano Hard West 2 na PC. Grę stworzy zewnętrzne studio, a CreativeForge Games przekazując licencję zagwarantowało sobie 50% przychodów ze sprzedaży, nie ponosi żadnych kosztów związanych z produkcją i będzie jej wydawcą. Co wiadomo na temat Hard West 2? Kompletnie nic.

Aircraft Carrier Survival

Z komunikatów dowiedzieliśmy się także, że CreativeForge Games ukończyło preprodukcję gry Aircraft Carrier Survival. Trwa badanie potencjału sprzedażowego, więc nie ma pewności, czy faktycznie powstanie. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, chcą budować społeczność graczy wykorzystując bazę związaną z grą Uboat. Także o tej produkcji nie wiadomo nic, lecz tytuł mówi wiele. Aircraft Carrier Survival to zapewne survivalowa gra o lotniskowcu, więc słusznie kierują swoje kroki do społeczności Uboat, innej związanej z morzem produkcji.

Hard West

Od kilku miesięcy wiemy, że Hard West wyjdzie na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. Teraz dowiedzieliśmy się, że planowana jest wersja mobilna. Aktualnie spółka poszukuje zewnętrznego zespołu deweloperskiego, który podjął by się tego zadania.

Inne produkcje

W 2018 roku spółka rozpoczęła prace nad nową grą taktyczno-strategiczną. Z uwagi na odejście pracowników prace zostały zawieszone, a CreativeForge Games szuka zewnętrznego zespołu, który podjąłby się kontynuacji produkcji.

Spółka informuje, że w bieżącym miesiącu rozpoczęły się prace nad nową grą taktyczno-strategiczną. Czyli kontynuowana jest strategia produkowania przez CFG tytułów w tym gatunku, ale będą one miały znacznie mniejsze budżety, niż miało to miejsce do tej pory. Nowa gra ma być zapowiedziana w maju tego roku.

Współpraca z PlayWay

Spółka PlayWay posiada 47,81 procent akcji w CreativeForge Games, a w radzie nadzorczej CFG od niedawna zasiada Krzysztof Kostowski, będący równocześnie prezesem PlayWay’a. M.in. dzięki temu nawiązali współpracę i CreativeForge Games ma być wydawcą gier taktyczno-strategicznych z portfolio PlayWay’a. Aktualnie „trwają rozmowy” dotyczące pierwszego takiego ruchu wydawniczego. Chodzi o grę „Egypt – Hard Ancient Life” ekipy Small Abandoned Pixel Studio. Na Steamie produkcja ma tytuł Hard Ancient Life, ale to zapewne może ulec zmianie. Długofalowy plan obejmuje wydawanie gier z tego gatunku także od innych zewnętrznych deweloperów.

Współpraca z PlayWay’em obejmować ma także pomoc w sprawdzaniu potencjału sprzedażowego preprodukcii nowych gier, ich testowaniu, marketingu, sprzedaży oraz w zakresie wydawniczym.

Czy plan ratowania spółki CreativeForge Games ma szanse powodzenia? Ma to jakiś sens. Zostają w gatunku w którym czują się najlepiej i mają sukces w postaci sprzedaży Hard West, choć co prawda Phantom Doctrine nadal się nie zwrócił. Małe budżety na produkcję to klucz, który PlayWay stosuje od dawna i to przynosi efekty. Czy uda się w CreativeForge Games? Zobaczymy w przyszłości.

Comments

comments