Premiery maja muszą zrobić jedno – zatrzeć złe wrażenie po kwietniowych debiutach. Rozczarowań było niestety sporo, a więc tym razem musi być lepiej.

Koniecznie, ponieważ w maju do sklepów trafi kilka bardzo ciekawie zapowiadających się polskich gier. Największym wydarzeniem będzie Get Even, ale nie zapominajmy też o Inner Chains, które w ostatniej chwili wyleciało z kwietniowego kalendarza premier. Zapowiada się więc ciekawy miesiąc i to dla fanów wielu różnych gatunków.


Get Even – The Farm 51

Najważniejsza premiera maja to zdecydowanie Get Even. Po kilku latach czekania na rynek wreszcie trafi produkcja, która ma pozwolić gliwickiemu studiu awansować do pierwszej ligi polskich deweloperów. Połączenie FPS-a, thrillera i fotogrametrii ma zapewnić wspaniałą przygodę na kilka godzin. Osobiście tyle się naczekałem na Get Even, że obecnie traktuję tę grę nie tylko jako najważniejszą premierę maja, ale i jedną z najważniejszych w tym roku. W naszych Orderach Graczpospolitej produkcja The Farm 51 została przez Was uznana za najbardziej wyczekiwaną polską produkcję 2017 roku. Oby twórcom udało się spełnić oczekiwania.

Premiera: 26 maja
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Regalia: Of Men’s and Monarchs – Pixelated Milk / Klabater

jRPG z Polski. Tak najprościej można opisać Regalie i na pewno będzie to dosyć krzywdzące dla tej gry. Jak bardzo absurdalnie by to nie wyglądało, rodzime Pixelated Milk po prostu postanowiło wziąć gameplay charakterystyczny dla tego gatunku i przygotować coś po swojemu. Oprócz walki nie zabraknie drobnych elementów strategicznych jak na przykład rozbudowa miast. Nie ukrywam, w swoich życiu grałem w całe zero jRPG-ów. Mimo wszystko dam szansę Regalii, może pozwoli mi ona efektywnie poczuć klimat tego gatunku.

Premiera: 18 maja
Platformy: PC

Inner Chains – Telepaths’ Tree / IMGN.pro

Więcej o Inner Chains napisałem w premierach kwietnia, a więc nie będę się powtarzać. Gra na ostatniej prostej została przesunięta i zagramy w nią o miesiąc później. Troszkę niepokojąco wyglądają takie opóźnienia, ale staram się odpychać pesymistyczne scenariusze. IMGN.pro wydało w ostatnim czasie jedną zagraniczną grę (Expeditions: Viking) i może nie chciało mieć dwóch dużych debiutów w tym samym czasie. Teoria naciągana, ale zrozumcie mnie, za bardzo czekam na Inner Chains, aby zacząć się niepokoić o tę grę.

Premiera: 18 maja
Platformy: PC (konsole w późniejszym terminie)

Detached – Anshar Studios

Katowicki Anshar w maju wreszcie zakończy prace nad swoim największym projektem. Detached to podróż do opuszczonej stacji kosmicznej, w której walcząc z czasem (i drugim graczem) trzeba znaleźć drogę ucieczki. Ważną rolę w grze odgrywa multiplayer, ale na szczęście znajdzie się również miejsce dla kampanii fabularnej. Detached kierowane jest przede wszystkim do osób posiadających gogle Oculus Rift oraz HTC Vive. Bez sprzętu też jednak da się zagrać. Oby tylko wszystkie atrakcje nie znajdowały się wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Wtedy bez gogli zabawa może mieć niewielki sens.

Premiera: 18 maja
Platformy: PC / Oculus Rift & HTC Vive (obsługa gry bez gogli zostanie udostępniona w późniejszym czasie)

To wszystko?

Miesiąc zaczniemy od debiutu Butchera na konsolach PS4 i Xbox One. W maju do sklepów w Polsce trafi również pudełkowa wersja Realpolitiks (polecam naszą recenzję). Oprócz tego fani Two Worlds II mogą liczyć na debiut dodatku Call of the Tenebrae. Nie pytajcie mnie jednak kto nad tym pracuje. Reality Pump kilka razy już bankrutowało i ciężko powiedzieć czy zespół odpowiedzialny za nowe rozszerzenie mieści się w Polsce czy nie. Możliwa jest również majowa premiera Apocalipsis: At the end of the world od duetu Punch Punk Games / PlayWay, ale na razie ta data to tylko plany twórców.

Na jakie gry ostrzycie sobie zęby? Ja obowiązkowo sprawdzę Get Even i Inner Chains. Oprócz tego będę chciał znaleźć czas na Regalię. Z racji braku gogli VR odpuszczę sobie Detached. Zapowiada się więc bardzo ciekawy miesiąc w polskiej branży gier. Oby tylko, w przeciwieństwie do kwietnia, obyło się bez większych wpadek.

Comments

comments