Studio Ovid Works nareszcie zaprezentowało światu inspirowaną twórczością Franza Kafki przygodówkę Metamorphosis.

Długo czekałem, byście też mogli poznać tę produkcję, bo miałem okazję długo ogrywać ją podczas festiwalu A MAZE. w Berlinie w 2018 roku. W wielkim skrócie: pewnego dnia sprzedawca Gregor Samsa budzi się rano i z przerażeniem odkrywa, że jest w ciele insekta. Takiego małego, przemykającego za regałem i nieszkodliwego dla świata. Za to świat, stanowi dla niego olbrzymie zagrożenie. I to dosłownie. Przedmioty, które znamy z codziennego życia, są gigantycznych rozmiarów, a byle upadająca książka może zrobić z bohatera mokrą plamę.

Podstawą w Metamorphosis jest eksploracja, obserwacja i rozwiązywanie zagadek logicznych. W przygodzie przydadzą się przedmioty codziennego użytku, które stanowią też zagrożenie. Włączony wiatrak nie pozwoli przejść dalej, a dzięki linijce insekt dostanie się do niedostępnego wcześniej miejsca.

Zależało nam na połączeniu gry przygodowej i zręcznościowej, która będzie miała głęboko osadzoną historię. Wszystkie zagadki wynikają ze skali i mobilności bohatera oraz z dziwnego świata literackiego Kafki – powiedział Zaq Chojecki, Game Director.

Gracze przemierzą trzy światy – zwyczajny ludzki pokój, dostępny tylko dla insektów tajemniczy obszar ukryty za dziurą w ścianie oraz miejsce tak abstrakcyjne, że nie chcę tego zdradzać. Prócz wyzwań i pułapek na drodze pojawią się inne stworzenia, które niejednokrotnie będą w stanie pomóc.

Gregor Samsa obudził się pewnego dnia i odkrył, że świat wokół niego urósł do gigantycznych rozmiarów… nie, tak naprawdę to on się skurczył do postaci insekta. Tym, co nie dawało mu spokoju, był list z organizacji zwanej Wieżą. Obiecano mu pracę, ale musi skontaktować się z Josephem, oficjelem wyższego rzędu i swoim licealnym przyjacielem, który ma mu zdradzić więcej. Tylko jak to zrobić, gdy świat nagle stał się tak przytłaczającym, niegościnnym miejscem?

Metamorphosis trafi na wszystkie platformy: PC, PlayStation 4, Switcha i Xboksa One, a stanie się to jesienią 2019 roku. Biorę na premierę.

Comments

comments