Sony ujawniło wyniki ankiety na najlepsze gry na swoje platformy – PlayStation Game of the Year. Wśród kilkudziesięciu tytułów są także produkcje polskie.

W sumie na najlepsze gry ostatnich 12 miesięcy oddano 1,6 miliona głosów. Najlepszą grą na PlayStation 4 gracze wybrali Horizon: Zero Dawn, które aż 9 razy w 18 kategoriach zostało numerem 1. Ale nas oczywiście interesują produkcje polskie i trzeba przyznać, że poradziły sobie całkiem dobrze.

W kategorii „Najlepsze doświadczenie na PlayStation VR” wygrał Resident Evil 7: biohazard, a czwarte miejsce przypadło łódzkiej produkcji Superhot VR. „Najlepszą grą niezależną” zostało wybrane Hellblade: Senua’s Sacrifice. Tutaj Superhot, w wersji nie-VR, pojawił się oczko wyżej – na pozycji nr 3. Co najciekawsze, są i nasze srebra rodowe – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pojawił się na miejscu czwartym w kategorii „Najlepsze użycie PlayStation 4 Pro”.

Mam tylko nadzieję, że po obfitych – dzięki Wiedźminowi – w nagrody latach, będziemy mieli kolejne powody do dumy. A trzeba przyznać, że rok 2018 zapowiada się pod tym względem całkiem interesująco. Poniżej znajdziecie kategorie w głosowaniu PlayStation Game of the Year, gdzie znalazły się rodzime produkcje. A pełne zestawienie możecie zobaczyć na oficjalnym blogu PlayStation.

Najlepsze doświadczenie na PlayStation VR
1. Resident Evil 7: biohazard
2. Skyrim VR
3. Gran Turismo Sport
4. Superhot VR

Najlepsza gra niezależna
1. Hellblade: Senua’s Sacrifice
2. Undertale
3. Superhot
4. Everything

Najlepsze użycie PlayStation 4 Pro
1. Horizon Zero Dawn
2. Assassin’s Creed Origins
3. Call of Duty WWII
4. The Witcher III: Wild Hunt

Comments

comments