Tak, tak, symulator umierania, uwielbiana przez fanów seria Dark Souls doczeka się remastera. Na dodatek powstaje on w Polsce.

Bandai Namco zapowiedziało, że remaster pierwowzoru z 2011 roku trafi na PC, PlayStation 4, Xboksa One i Switcha. Dark Souls: Remastered dostanie w pakiecie rozszerzenie Artorias of the Abyss, lepszą płynność i wyższą rozdzielczość.

Najważniejszą dla nas informacją jest fakt, że za port na PC, PS4 i XO odpowiada warszawska spółka QLOC. Nazwa mało wam mówi? Specjalizuje się ona w testowaniu, lokalizacji i portowaniu gier. Nadal nic? A co powiecie na to, że robili porty na PC takich gier jak m.in. Resident Evil 6, Injustice 2, Mortal Kombat XL, Street Fighter X Tekken? Do tego Devil May Cry HD Collection z PS2 na X360, Get Even na Xboksa One czy Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PS4 i XO. Jeśli zaś chodzi o lokalizacje, to ich prace mogliście zobaczyć m.in. w Deus Ex: Human Revolution, Skyrim, Dishonored, Fallout 3. Grubo, co nie?

Przy takim portfolio nie ma się co dziwić, że dostali pod opiekę taką markę. Jak zapewnia wydawca, QLOC przygotuje port pod aktualne wymagania konsol i PC. PS4 i XO to 1080p + 60 fps, PS4Pro i XOX to skalowane 4K + 60 fps, a PC – w zależności od sprzętu – natywne 4K, tekstury w 2K i 60 fps. A efekt pracy Polaków zobaczymy już 25 maja.

Comments

comments