Spółka Ultimate Games poinformowała, że podpisała umowę z PlayWay, dzięki której wykona porty i wyda na Switchu 10 kolejnych gier. A to jeszcze nie wszystko.

Umowa obejmuje 10 tytułów z pecetowego portfolio wydawniczego PlayWay’a, które na rynek mają trafić w roku 2019. Są to m.in. symulatory: Robot Squad Simulator 2017, Demolish & Build, Ships 2017 i ESport Manager. Pozostałe to przedstawiciele gatunku time management – Diner Mania, Hotel Dracula i Fit Club, platformówka Avenger Bird, zręcznościowe wyścigi Camper Jumper Simulator i clicker Epic Clicker Journey. Prawie wszystkie gry to produkcje polskie, prócz chyba Camper Jumper Simulator, bo nie udało mi się ustalić, czy No-Brain Studio to rodzima ekipa.

Ultimate Games podpisało też osobną umowę ze studiem Pentacle. Chodzi o przeniesienie na Switcha thrillera psychologicznego The Works of Mercy. Także tutaj gra ma trafić do graczy w roku 2019.

Co prawda nie ma tego w umowie z PlayWay’em, ale zapewne przeniesieniem gier na platformę Nintendo zajmie się spółka UF Games, w której Ultimate Games i Forever Entertainment mają po 50% udziałów. Studio zostało powołane właśnie w celu wykonywania portów gier własnych oraz podmiotów zewnętrznych.

Zobaczcie nasz spis polskich gier na Switcha, bo wydanych jest blisko 70, a powstaje prawie 140!

Gry, które na Switcha przeniesie/wyda Ultimate Games (w nawiasie nazwa twórców):

1. Avenger Bird (TiliaSoft)
2. Camper Jumper Simulator (No-Brain Studio)
3. Demolish & Build (Noble Muffins)
4. Diner Mania (In Images)
5. Epic Clicker Journey (Cleversan Software)
6. ESport Manager (In Images)
7. Fit Club (PlayWay)
8. Hotel Dracula (Baked Games)
9. Robot Squad Simulator 2017 (Bit Golem)
10. Ships 2017 (FragOut)
11. The Works of Mercy (Pentacle)

Comments

comments