Studio Sleepless Clinic po raz kolejny (oficjalnie) zaskakuje. Właśnie wraz z wydawcą IMGN.pro opublikowali informację, że ich gra survivalowa Symmetry trafi także na Switcha. I to już 19 marca.

Nie sądziłem jednak, że wraz z zapowiedzią przyjedzie tak bliska data premiery. Zresztą identycznie było z wydaną pod koniec ubiegłego roku mobilną wersją Symmetry GO. Polecam przetestować, bo jest taka możliwość. Można też zobaczyć wideo z blisko 30 minut rozgrywki, które stworzyłem na nasze potrzeby.

Symmetry, to jedna z moich ulubionych polskich gier ubiegłego roku. W założeniu prosta, lecz osiągnięcie celu nie jest takie łatwe. Niby starcza na kilka godzin – jeśli uda się przetrwać, a finalnie skończyłem ją chyba z 5 razy. No i stworzyłem poradnik do osiągnięć i trofeów.

Gra dostępna jest na PC, PlayStation 4, Xboksie One, platformach mobilnych, a teraz także na Switchu w cenie 39,99 zł (zobacz w ehopie). W Polsce doczekaliśmy się także wydania pudełkowego – na PC i PS4.

„W Symmetry GO lądujemy na nieznanej planecie, a przy okazji poważnie uszkadzamy statek. Zadaniem nadrzędnym jest utrzymanie załogi przy życiu oraz odbudowa pojazdu. Do dyspozycji mamy trójkę bohaterów, ale to co dzieje się na planecie, na pewno Was zaskoczy. I to kilka razy. Gra polega na zbieraniu złomu potrzebnego do rozbudowy i napraw, dbaniu o sprzęt, produkcji jedzenia czy ciepła, rozwijaniu postaci oraz oczywiście utrzymywaniu załogi przy życiu. W teorii jest nieskomplikowaną i prostą zabawą, w praktyce wydostać się z planety nie jest już tam łatwo.”

Comments

comments