Bardzo rzadko piszę newsy z rynku mobilnego, bo jest tego za wiele, a czasu za mało. Ale Symmetry, to jedna z moich ulubionych polskich gier tego roku.

Premiera survivalowej gry studia Sleepless Clinic miała premierę w lutym – na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Osobiście zakochałem się w tym tytule do tego stopnia, że wbiłem platynę, zrobiłem poradnik do osiągnięć i trofeów oraz mam ją w dwóch wersjach pudełkowych na PC i PS4 – te wydała Cenega. No i teraz, jak grom z jasnego nieba wpadła informacja, że na mobilki właśnie trafiło Symmetry GO.

Grę już zainstalowałem, jeszcze nie uruchomiłem, ale zauważyłem jedną zmianę. Produkcja co prawda jest połączeniem survivalu i time management, ale należy do segmentu F2P. W wersji darmowej otrzymujemy tryb Survival Mode z nieskończoną zabawą utrzymywania ludzi przy życiu. Za to Story Mode jest dostępne po zapłaceniu 18,99 zł (ceny brałem na iOS), gdzie mamy scenariusz znany z wersji na duże sprzęty. Zresztą Survival Mode też tam był, ale za grę się płaciło, więc wszystko było w cenie. Można też odpłatnie usunąć reklamy (13,99 zł) lub zakupić trzy rodzaje paczek z monetami (4,99-13,99 zł). Po co są monety, jeszcze nie wiem, ale zakładam, że chodzi o złom, za który rozbudowywało się bazę w pecetowo-konsolowej wersji gry.

W Symmetry GO lądujemy na nieznanej planecie, a przy okazji poważnie uszkadzamy statek. Zadaniem nadrzędnym jest utrzymanie załogi przy życiu oraz odbudowa pojazdu. Do dyspozycji mamy trójkę bohaterów, ale to co dzieje się na planecie, na pewno Was zaskoczy. I to kilka razy. Gra polega na zbieraniu złomu potrzebnego do rozbudowy i napraw, dbaniu o sprzęt, produkcji jedzenia czy ciepła, rozwijaniu postaci oraz oczywiście utrzymywaniu załogi przy życiu. W teorii jest nieskomplikowaną i prostą zabawą, w praktyce wydostać się z planety nie jest już tam łatwo. Sprawdźcie choćby wersję darmową.

Gra dostępna jest na Androida i iOS.

Comments

comments