Tak jak zapowiedzieli kilka miesięcy temu, 11 bit studios wciąż rozwijają i ulepszają wydanego w kwietniu Frostpunka. Tym razem poznaliśmy szczegóły wyczekiwanego trybu Endless.

Nowe dzienniki dewelopera przybliżają graczom to, co szykują dla nas warszawscy twórcy. Co ważne, będzie więcej i lepiej niż pierwotnie planowali. Endless Mode, czyli możliwość grania bez końca, trafi do nas w przyszłym tygodniu i jest całkowicie darmowy. AKTUALIZACJA – już jest dostępny.

Rozgrywka podzielona została na dwa poziomy trudności – Serenity i Endurance. W pierwszym ma być łatwiej, co pozwoli na w teorii bezstresowy rozwój miasta. Będzie dużo surowców i w miarę łagodna – jak na warunki panujące w grze – pogoda. Za to drugi jest przewidziany dla tych, co uznają tylko ekstremalne wyzwania. Mniej zasobów, gorsza pogoda i zdarzenia losowe utrudniające rozgrywkę. Co powiecie na wyłączone na kilka dni automatony? A to tylko jedna z możliwości.

W Endless Mode będą dostępne cztery mapy, które będą ewoluować pod wpływem pogody. Olbrzymie śnieżyce będą wpływać na dostępne lokacje, jedne blokując, a inne odkrywając. Na starcie zabawy będą dostępne ustawienia początkowe, dzięki którym będzie można dopasować rozgrywkę pod swoje wymagania.

Comments

comments