Świetne oceny i dobra sprzedaż Frostpunka ma swoje bezpośrednie przełożenie na grę. Studio 11 bit zdradziło plany rozwoju produkcji na ten rok, a to jeszcze nie koniec.

Połączenie survivalowej strategii i city buildera spełniło oczekiwania graczy i recenzentów, co musiało przełożyć na dalsze prace nad rozwojem Frostpunka. Studio 11 bit na Steamie ogłosiło konkretne plany na rok 2018 i co ważne, wszystkie zapowiedziane aktualizacje będą całkowicie darmowe. Tak się zdobywa serca graczy. Rozwój Frostpunka został zaprezentowany w formie mapy, a ja postaram się w kilku zdaniach przybliżyć Wam ile dobra nas czeka.

W pierwszej kolejności – i to już w czerwcu – dostaniemy nowy tryb – Survivor. Dedykowany jest tym, którzy przetrwanie opanowali do perfekcji, nawet na najtrudniejszym stopniu trudności. Dostaniemy m.in. nowe specjalne modyfikacje.

Kolejna aktualizacja pozwoli na zmianę nazw ludzi i Automatonów. W przyszłości możliwości personalizacji ma być więcej, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dalej jest nowy scenariusz „The Builders”, mający własną historię i wyzwania. Twórcy nie chcą zdradzać szczegółów, bo mogłoby to popsuć zabawę graczom.

Drugi nowy tryb gry – Endurance. Gracze prosili o coś w rodzaju nieskończonej zabawy czy sandboksa. 11 bit postanowiło zrobić coś pomiędzy, ale szczegółów na razie nie znamy.

Na koniec zostaje „Winter Snapshots”. Jest to rozwinięte narzędzie do robienia specjalnych zrzutów ekranu. Twórcy szykują niespodziankę w tym zakresie, choć na razie nie podali konkretów.

Także w roku 2019 mamy otrzymać trochę nowości i gra wciąż będzie rozwijana. Do tego będą dochodzić małe i częstsze aktualizacje, które będą usuwać napotykane błędy i poprawiać ogólne działanie produkcji.

Przyszłość to także wersje na konsole, które były już zapowiedziane, niestety nadal nie wiemy kiedy to się stanie. Z informacji które posiadam, można obstawiać ten rok, choć wiadomo jak to jest z portowaniem. Zwłaszcza, że tutaj największym wyzwaniem jest sterowanie.

Comments

comments