Zwrot kosztów produkcji po dwóch godzinach, a po kilku dniach 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Twórcy symulatora remontów House Flipper od dwóch tygodni piją szampana, a teraz mogą otworzyć coś z najwyższej półki.

Produkcja studia Empyrean nadal trzyma się w czołówce najlepiej sprzedających się gier na Steamie. Na premierę – 17 maja – był sprzedażowy szał, a w okresie od 26 maja do 1 czerwca gra spadła na 10 miejsce. Co i tak jest olbrzymim sukcesem. Jak informuje spółka PlayWay, będąca wydawcą House Flippera, w ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedało się ponad 200 000 kopii. Zestawienie to obejmuje sklepy cyfrowe oraz aktywacje kluczy z wersji pudełkowych. Jak podają dalej w komunikacie, „gra nieprzerwanie znajduje się w TOP 25 Steam Global Sale”.

Okazuje się, że House Flipper wygryzł Car Mechanic Simulator 2018 z dodatkami z pierwszego miejsca gier generujących największy przychód dla spółki PlayWay, licząc pierwsze 14 dni sprzedaży. Wydawca informuje, że House Flipper może być rozwijamy tak jak wspomniany CMS – chodzi o wydawanie gry na kolejne platformy. Od jakiegoś czasu mamy już potwierdzenie, że produkcja trafi na konsole, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło także o platformy mobilne typu Android i iOS.

Comments

comments