To się nazywa dobre rozpoczęcie weekendu. Człowiek odpala Messengera, a tam Szymon Łukasik ze studia Bulbware atakuje świetną informacją.

Po wydaniu na wszystkim świetnej przygodówki Bulb Boy, która rozeszła się w 250 tysiącach kopii, ekipa wzięła się za kolejny projekt. Jest nim Poopdie, którego pierwszy epizod Brith of the First Child zadebiutował w grudniu 2019 roku na Androidzie i iOS. Od tego czasu bezpłatną grę pobrało 750 000 ludzi, na co miał oczywiście wpływ fakt, że współproducentem jest najpopularniejszy jutuber świata – PewDiePie. Co też zapewniło odpowiednią reklamę.

Pewdiepie jest współtwórcą i użycza głosu postaciom. Ma też wkład kreatywny i zajmuje się marketingiem” – informuje mnie Szymon Łukasik.

Teraz wracamy do początku weekendu. To, że Poopdie wyjdzie w tym roku na PC (karta Steam) już wiedzieliśmy. Tymczasem Szymon Łukasik ze studia Bulbware poinformował mnie, że gra trafi także na Switcha. I jak dobrze pójdzie, stanie się to przed wakacjami. Co mnie niezwykle cieszy, bo jednak granie na przenośnej konsoli Nintendo jest dużo przyjemniejsze niż na mobilkach. Gra zostanie wydana w wersji premium – czyli płatnej.

Dowiedziałem się też, że równocześnie powstaje drugi epizod Blind Man from the Swamp, który w tym roku trafi na Androida i iOS’a. Docelowo studio chce go wydać na wszystkich platformach.

Comments

comments