Twórcy Shadow Warrior przechodzą w ręce nowe funduszu stworzonego przez założyciela Splash Damage.

Nie ma co ukrywać, to jest wielki news. Studio Flying Wild Hog, twórcy Hard Reset i Shadow Warrior, zostało sprzedane funduszowi Supernova Capital LLP. Jego założycielem jest Paul Wedgwood, który przed laty zakładał Splash Damage (sieciowe shootery Brink czy Dirty Bomb). Studio zostało sprzedane w 2017 roku chińskiej spółce Leyou za 160 mln dolarów. Pieniądze pozwoliły na stworzenie funduszu Supernova Capital LLP. Pierwszą inwestycją nowego podmiotu jest właśnie Flying Wild Hog. Niestety nie podano kwoty transakcji. Możliwe, że skoro dokonuje jej fundusz private equity, nie przejął on 100% udziałów. Tego jednak nie wiemy.

Nowy inwestor to nie jedyna zmiana w Flying Wild Hog. Studio ogłosiło otwarcie nowego oddziału w Rzeszowie, w którym obecnie zatrudnionych jest 30 osób. Dzięki temu twórcy Shadow Warrior mają już trzy biura – w Warszawie, Krakowie i właśnie stolicy woj. podkarpackiego.

Co z nową grą? Otóż ta ma zostać ogłoszona niedługo. Skoro zaczynają pojawia się informacje o inwestycji Supernova Capital LLP w Flying Wild Hog, zapewne jest to jakiś wstęp do ogłoszenia pierwszego wspólnego projektu. Oby tak było, bo osobiście nie mogę się doczekać aż zobaczę czym będzie nowa gra twórców Shadow Warrior.

Comments

comments