W minionym tygodniu mieliśmy małe trzęsienie ziemi w branży. Głównie za sprawą zwolnień w GOG-u i praktycznie likwidacją wydawniczego skrzydła Techlandu.

Wpierw dowiedzieliśmy się o nieciekawej sytuacji w sklepie GOG.com i likwidacji programu Gwarancja Uczciwej Ceny. Ale też zatrudniają, więc obstawiam, że są to po prostu potrzebne zmiany. Potem wyszła sytuacja z Techlandem Wydawnictwo z którym pożegnało się wielu pracowników. Możliwe, że jest to działanie przygotowawcze do wejścia na giełdę, o czym mówi się od dłuższego czasu. Ale były też pozytywne informacje.

Pixelated Milk zapowiedziało strategię Warsaw o Powstaniu Warszawskim. Trailer przygotował m.in. znany rysownik komiksów – Śledziu. Poznaliśmy też kontynuację horroru Lust for DarknessLust from Beyond. Doczekaliśmy się też pierwszych materiałów z rozgrywki z We. The Revolution oraz nieodległej daty premiery. Podobnie było z Metamorphosis, na które czekam od ubiegłorocznego berlińskiego festiwalu A MAZE. A CreativeForge Games zaprezentowało Aircraft Carrier Survival, gdzie zarządzać będziemy lotniskowcem. Jak to powiedział mój znajomy, twórca jednego z polskich studiów: „składanka z assetów z gry Uboat„. Na koniec dwie dobre informacje dla kolekcjonerów pudełkowych wydań. The Wizards Enhanced Edition będzie drugą grą VR wydaną w pudełku na PS4, a X-Morph: Defense Complete Edition kolejną na Switcha.

Skrótowiec: trailer Farm&Fix 2020 zobaczyło ponad 400 tysięcy osób, Live Motion Games pracuje nad symulatorem piekarza Bakery Simulator, MrCiastku nad rogalikiem Pangeon, a Cleversan Software nad rolniczym Farm Manager 2020.

PREMIERY (24 lutego – 2 marca):

  • 28.02 Cartonfall (PC)
  • 28.02 Down to Hell (PC – wczesny dostęp)
  • 01.03 Tardy (Switch)

NADCHODZĄCE PREMIERY (3 – 9 marca):

  • 5.03 Beat Cop (PS4, Switch, XO)
  • 5.03 Darkest Hunters (Switch)
  • 7.03 Hard West (Switch)

Comments

comments