Imprezy z cyklu Casual Connect są niezwykle szczęśliwe dla polskich twórców. Masa nominacji, sporo nagród i po raz kolejny podobnie było w styczniu w USA.

Były już sukcesy w Tel Awiwie, Singapurze, a teraz w mieście Anaheim w stanie Kalifornia, gdzie rozdano kolejne nagrody Indie Prize cyklu Casual Connect. Wśród kilkudziesięciu gier nominowanych w 9 kategoriach znalazła się produkcja z Polski. Mowa tu o narracyjnej grze przygodowej Bushy Tail warszawskiego studia Fuero Games. Cel-shadingowiej opowieści o lisku.

I to nie byle jaka produkcja, bo wcześniej zgarnęła nagrodę Game Connection w Paryżu – miała 6 nominacji, czy PC Indie Pitch na GIC-u w Poznaniu. W Stanach Zjednoczonych Bushy Tail było nominowane w kategoriach Best Game Animation oraz Best Game Narrative i jak się okazało, gra nie miała sobie równych. Tak, zgarnęła dwie nagrody na dwie możliwe. Gratulacje i liczymy na więcej, bo produkcja prezentuje się naprawdę dobrze.

Best Game Animation

– Zwycięzca: Bushy Tail (Fuero Games, Polska)
– Floor Kids (MERJ Media, Kanada)
– Zebrainy ABCs (Zebrainy, Malta)
– World Creator! (Lionbird Limited, Hong Kong)

Best Game Narrative

– Zwycięzca: Bushy Tail (Fuero Games, Polska)
– SIMULACRA (Kaigan Games, Malezja)
– Past Cure (Phantom 8 Studio, Niemcy)
– Skye (Puny Astronaut, Szkocja)

Nagrodę dostali kilkanaście dni temu i niestety piszę o tym dopiero teraz, bo „dzięki” Facebookowi pewne informacje do nas już nie docierają. Zdjęcie tytułowe pożyczyłem od Fuero Games.

Comments

comments