Frostpunk to jedna z najważniejszych polskich gier tego roku. Warszawskie 11 bit studios powoli rozkręca machinę marketingową i właśnie zaatakowali informacją o Automatonach, premierze i garścią istotnych detali.

Co najważniejsze, to data premiery. Spółka planuje premierę Frostpunka do końca pierwszego kwartału, czyli 31 marca. Tym samym wiemy, że gra weszła w ostatnią fazę produkcji. Oczywiście premiera tylko na PC, choć twórcy chcą wydać ją także na konsole. Tak jak było to w przypadku This War of Mine, zapewne na PlayStation 4 i Xboksa One.

Teraz przedstawiono nam jeden z wielu elementów rozgrywki – Automatony, olbrzymie napędzane parą roboty, które będą wyręczać ludzi z ciężkich prac, głównie wydobywczych. Co istotne, są odporne na panujący w grze mróz, mogą pracować cały czas, a potrzebują tylko odrobiny energii z generatorów.

„Odkrywamy jedną z bardziej efektownych stron gry – Automatony. Są to olbrzymie maszyny, napędzane parą, będące doskonałym osiągnięciem inżynierii i przykładem tego jak ludzie potrafią wykorzystać technologię do przetrwania w skrajnych warunkach. Te maszyny mogą zastąpić ludzi w ciężkiej pracy i być używane do bardziej ryzykownych zadań. Automatony to także najlepszy przykład, że steampunk jako technologia może być bardzo praktycznym narzędziem w walce o przetrwanie w skrajnie niesprzyjających warunkach.” – przedstawia grę Przemysław Marszał, dyrektor artystyczny w 11 bit studios.

Jak już wiemy, Automatony to istotny element Frostpunka, gry będącej mieszanką survivalu, city-buildera i symulacji społeczeństwa. Roboty będzie można też rozwijać, dzięki prowadzeniu badań naukowych i opracowywaniu ulepszonych podzespołów. Czy będą służyć do walki? Tego nie wiadomo.

11 bit studios zdradziło także, że planują wprowadzić więcej trybów gry poza główną kampanią. Niestety nie chcą na razie zdradzić szczegółów, czy będzie to jakiś endless mode czy dodatkowe scenariusze. W nadchodzących tygodniach planują wypuścić trailer zdradzający kolejne nowe elementy i ujawnić więcej szczegółów o grze, więc może wtedy będziemy mądrzejsi.

Frostpunk jest traktowany jako nowy świat, który może być wykorzystywany w innych grach w przyszłości. Nie ma pewności, że tak będzie, ale raz – planowali to od początku, dwa – sami twierdzą, że jest taka opcja oraz trzy – nigdy nie mów nigdy.

Comments

comments